10 důvodů, proč je zdraví prospěšné pomelo 2/2

magazinzeny.cz

Na vylepšení trávení

Konzumace pomela vám pomůže vylepšit vaše trávení. Při výběru pomela preferujte plody zabalené do celofánu a síťky. Plody zakoupené bez obalu brzy vysychají a poté je jejich vnitřek hodně suchý – už cca po týdnu.

Pomoc při kašli

Pro samotné konzumování se jí pouze dužina a pomelo se oloupe tak, že měsíčky zbavíte také silnějších bílých částí kůže. Slupky jsou hořké a tím pádem nijak chuťově oblíbené. Pomelo jezte v době, kdy máte kašel – pomáhá při léčbě.

Pomoc při otravě alkoholem

Výborné léčivé účinky mají pomela díky svému obsahu vitamínů a minerálních látek. Vyhledávejte ho při otravě alkoholem. Skvěle pomáhá na kocovinu a poradí si s intoxikací alkoholem.

Pomelo je dobré na otoky

Léčivé účinky pomela nenajdete pouze v plodech, ale skrývají se také v květech, kůře a semenech. V zemích svého původu se vyrábí džusy, sirupy, marmelády, kanduje se kůra apod. Pomelo bude dobrým pomocníkem pro ošetření otoků.

Pomoc při odhleňování

Nachlazení není nikdy příjemné a v tento čas se nejvíce zahleňují dýchací cesty. Konzumování pomela pomůže odhleňovat dýchací cesty. Výhodou je, že vás dobře zasytí.

Zdroj vody

Pomelo je bohaté na vodu, proto vám pomůže zahnat i žízeň. Pokud zrovna hubnete, neuškodí zařadit pomelo i jako večerní jídlo. Mohou ho konzumovat i lidé s cukrovkou.