3 hry pro dva na dovolenou!

magazinzeny.cz

Dovolená znamená hodně společného času stráveného s partnerem. Tato představu zní sice lákavě, ale faktem je, že je vždy vhodné mít v záloze něco, čím můžete rozproudit zábavu. Na pláži, v přírodě, v kavárně, či na zastávce vám vhodná hra pomůže zaplnit čas. Proto byste měli mít správnou hru vždy zabalenou ve svém zavazadle. Představíme vám ozkoušené hry, se kterými neuděláte chybu.

Monopoly Deal Card Game
Pozemky a peníze, zkrátka staré jádro klasické deskové hry ve zcela novém kabátě. Zapomeňte na složitá pravidla – karetní forma je jednoduchá a přehledná. Hra je založená na získávání pozemkových karet, je důležitá taktika a svoji roli hraje i náhoda. Jedna hra trvá cca 15-20 minut. Přestože je velice dobře hratelná ve 2 hráčích, přidat se jich může celkem až 5. Budete překvapení, jak často si s vámi rád někdo zahraje, navíc každý hru rychle pochopí. K dostání je za velice malý peníz, takže byste rozhodně neměli váhat.

Řím
Hra pro dva hráče o nadvládu nad Římem. Losují se karty, hází se kostky a vydáváte se na strategický souboj, ve kterým vyhraje jen jeden z vás. Tato hra vám klidně zaplní celý večer, protože herní doba je cca 45 minut. Větší krabička značí, že tato hra není do kabelky, ale spíše do baťůžku či většího zavazadla. Do pravidel budete zpočátku častěji koukat, protože každá karta má zvláštní funkce, ve kterých získáte jistotu drobnou praxí. Jedná se o jednu z nejlepších her pro dva hráče vůbec.

Hive

Mravenec, beruška, brouk či pavouk jsou jednotlivé kameny, kterými dva hráči proti sobě bojují. Cílem je obklíčit včelí královnu. Kameny samotné tvoří hrací pole, takže obzvláště v cestovní “pocket” verzi se jedná o kabelkovou záležitost. Aktéry hry jsou sice hmyzáci, ale již na pohled jsou docela sympatičtí. Hra je na cca 20 minut, vyžaduje strategické schopnosti a logické uvažování. Ničeho se nebojte, pravidla jsou jednoduchá a hru lze pochopit během pár minut. Kameny jsou navíc z tvrdého plastu a přežijí cestování i v těch nejhorších podmínkách.