3 super cviky na posílení pánevního dna

magazinzeny.cz

Stahy pánevního dna

Připravte si na zem podložku a lehněte si na ni. Uvolněte se a mírně pokrčte nohy. Nadechněte se, stáhněte svěrače močové trubice a konečníku. Cvik se podobá stavu, když se vám moc chce vyprázdnit. Následuje výdech, kdy se břicho vtáhne dovnitř. V této pozici vydržte dvě až tři sekundy. Povolte. Opakujte alespoň desetkrát za den, po dvou týdnech lze počet opakování zvýšit na dvacet denně.

Stahy pánevního dna s překlopením pánve

Lehněte si na zem na podložku, uvolněte se a trochu pokrčte nohy. Zatáhněte břicho, zvedněte pánev vzhůru nad podložku, cca do stejné roviny s koleny. Sevřete hýždě. Následně se vraťte přibližně deset centimetrů nad zem, překlopte pánev co nejvíce nahoru – podobně jako byste chtěli vtáhnout břicho pod žebra. Pak pokládejte pomalým tempem obratel po obratli. Na zemi se zcela uvolněte. Opakujte cca desetkrát za den.

Posílení pánevního dna

Lehněte si na záda na podložku. Pokrčte nohy tak, aby byla kolena od sebe na šířku pánve a chodidla opřená. Nadechněte se a během nádechu postupně zvedejte páteř od dolní části až po lopatky. V této pozici vydržte přibližně pět sekund. Vydechněte a postupně se vracejte od lopatek ke kostrči do původní polohy. Cvik je vhodné opakovat třikrát až pětkrát.