4 rady k manikůře

magazinzeny.cz

1. Čištění nečistot

Dříve, než se pustíte do stříhání nehtů, měli byste provést jejich čištění. Pokud pracujete manuálně, je reálné riziko toho, že budete mít za nehty špínu i okem viditelnou. Pro čištění používejte pomůcky, které se nachází ve vaší manikúře, buď malá dlátka, nebo ostré skalpely, budete-li však používat skalpely, dejte pozor na poranění samotného lůžka.

2. Pilování

Dříve, než se pustíte do jakýchkoliv dalších úprav vašich nehtů, zapilujte je. Pro pilování nehtů doporučujeme používat skleněné pilníky, které jsou sice o poznání dražší, ale prokazují mnohem lepší viditelné výsledky, navíc mají delší životnost. Pilujte vždy od krajů ke středu, zabraňte zbytečnému zbroušení hran nehtů, které se tím oslabují.

3. Odlakování

Chcete-li na nehty nanést nový lak, v první řadě se postarejte od odlakování toho starého. Na trhu je velké množství nejrůznějších odlakovačů, ovšem ne každé budou k vašim rukám a nehtům šetrné. Používejte jen ty, které neobsahují aceton, snažte se přitom jen minimálně zasahovat samotnou oblast mimo nehty.

4. Peeling na ruce

Máme pro vás skvělou radu – chcete-li se zbavit odumřelých buněk a provést tak peeling, nemusíte kupovat drahé přípravky. Bude vám pro to stačit úplně obyčejný nejlevnější krém na ruce, který smícháte s cukrem. Tím se vytvoří malé kostičky, které budou kůži jemně dřít a odumřelé buňky strhnou s sebou. Ruce si pak jednoduše opláchnete.