4 skvělé rady při růstu chlupů z nosu a uší

magazinzeny.cz

Nikdo nepochybuje o tom, že chloupky koukající z uší nebo dokonce nosu nepatří mezi žádné ozdoby, právě naopak. Bohužel, jedná se o přirozenou vlastnost, kterou trpí mnoho mužů i žen. Jak se s tím poprat a co proti růsu dělat vám poradí náš text.

1. Zastřihovač chloupků

Pravděpodobně nejúčinnějším prostředkem proti chloupkům v nose a v uších je zastřihovač chloupků. Jde o jednoduchý bateriemi poháněný přístroj, který lze pořídit za pár korun a pracuje velmi rychle, účinně a bezbolestně. Má malou hlavici, kterou můžete jednoduše zastrčit do nosu či do uší a malé břity se postarají o zastřižení všech chloupků.

2. Pozor na vytrhávání

Pokud se chcete zbavit chloupků z nosu a z uší, rozhodně je nevytrhávejte, jednak je to velmi bolestivé a především zdraví nebezpečné. Pokud budete chloupky v nose vytrhávat, hrozí riziko natrhnutí sliznice a vytvoření nepěkného zánětu, proto raději dejte přednost jiným, příjemnějším metodám.

3. Nůžtičky

Pokud se vám nechce utrácet za zastřihovač chloupků, můžete sáhnout do vaší manikúry a chloupky v nose jednoduše zastřihnout nůžtičkami. Zastřihování zastřihovačem je ale přeci jen snazší, u nůžtiček hrozí riziko píchnutí a také fakt, že se s nimi nedostanete tak hluboko.

4. Zpomalovače růstu chloupků

Na trhu existují také přípravky, které dokáží růst chloupků výrazně zpomalit. Ačkoliv bývají primárně určeny pro zpomalení růstu chloupků na jiných partií, proti chloupkům v uších i v nose jsou obvykle také účinné.