4 tipy, jak zpomalit stárnutí pleti

magazinzeny.cz

1. Přestaňte kouřit

Pokud máte pocit, že vaše pleť stárne velmi rychle a kouříte, mohlo by být právě kouření příčinou toho. Pokuste se tedy minimálně kouření omezit, v ideálním případě zcela přestat. O negativních dopadech kouření na organismus se ví, ale poslední průzkumy ukázaly, že kuřačky mají více vrásek a pleť mají drsnější a našedlou.

2. Opalovací krémy

Ultrafialové záření způsobuje výrazné proměny pleti – úbytek kolagenních látek i zhrubnutí pleti. Proto, chcete-li zabránit stárnutí kůže, používejte opalovací krémy a kosmetiku s vysokým UV faktorem, která vás před projevy stárnutí vlivem ultrafialového záření ochrání.

3. Pozor na výraznou mimiku

Chcete-li zamezit stárnutí pleti, hlídejte si vaši mimiku. Vrásky a méně kvalitní pleť mají ty ženy, které se velmi často mračí, ale také mhouří oči či krčí čelo. Je těžké se při silném návyku podobných mimických gest zcela vyvarovat, můžete to však poměrně účinně natrénovat na zrcadle. Pokud se na to zaměříte, jistě se vám to podaří alespoň omezit.

4. Pitný režim

Proti rychlému stárnutí pleti pomůže pravidelný příjem tekutin. Nedostatečná hydratace se totiž pozná i nedostatečným příjmem tekutin – pleť bude zkrabatělá, budou se tvořit výrazné vrásky. Proto doporučujeme pravidelně vypít alespoň 2 litry vody. Pokud vám to dělá problém, vyhraďte si svou vlastní lahev a budete mít skvělý přehled o tom, kolik vody denně vypijete.