5 mužských celebrit, kteří porazili rakovinu

magazinzeny.cz

Rakovina se řadí mezi největší strašáky celého lidstva a rozhodně se nejedná o soupeře, který by byl v každém případě neporazitelný, a nebylo možné s ním bojovat. O tom nás jednoznačně přesvědčili i některé mužské celebrity, jež boj s touto neskutečně nepříjemnou a často smrtelnou nemocí podstoupili. Podívejme se tedy na pět známých osobností, které rakovinu byly schopny porazit. Jejich boj nebyl jednoduchý, ale nakonec měl úspěšný konec.

Alois Švehlík

Známý český herec onemocněl melanomem hrtanu. Ten mu lékaři včas operovali a nakonec se po všech peripetiích byl schopen vrátit na prkna, která znamenají svět. Alois Švehlík měl určitě pro strach uděláno a jeho léčba nebyla nijak příjemná. Důkazem toho budiž i fakt, že prakticky přišel o svůj hlas. Dnes již ale opět hraje v seriálu Cesty domů.

Petr Koukal

Známý český reprezentant v badmintonu a bratr dalšího známého sportovce Martina Koukala onemocněl rakovinou varlat v roce 2010. Stalo se tak zrovna v době, kdy se připravoval na olympiádu, která se konala v Londýně roku 2012. Petr Koukal se k chemoterapiím a náročné léčbě postavil čelem a nakonec se olympiády zúčastnil. Dokonce se stal vlajkonošem české výpravy.

Lance Armstrong

Jeden z nejznámějších cyklistů světa se také setkal s rakovinou varlat, kterou byl schopen porazit. Dlouhou dobu se stal i celebritou, která byla mnohým dávána jako příklad. V boji proti této nemoci se také veřejně angažoval. Vše vcelku pominulo až v době, kdy světu prozradil, že ke svým výkonům na kole využíval služeb nedovolených látek.

Michael Douglas

Tento herec se setkal s rakovinou, a to ve čtvrtém stádiu. Pomalu to vypadalo, že jeho dny na tomto světě jsou sečteny. Za nemoc mohly především cigarety, na kterých byla tato herecká legenda závislá. Herec mluvil o tom, že za rakovinu může orální sex. Dnes se ale již Douglas cítí dobře a rakovina je za ním.

Dustin Hoffman

Oscarový herec podstoupil akutní operaci, kdy mu byl odstraněn nádor v časném stádiu. Preventivně pak ještě absolvoval chemoterapie a vše se zdá být v pořádku.