5 účesů, které dneska frčí

magazinzeny.cz

Účes vám může na celkovém dojmu přidat a výrazně vám pomoci, nebo vám také může naopak hodně ubrat a přidat pár let navíc. Účesy jsou různé, můžete mít velmi krátké vlasy, velmi dlouhé vlasy, krátké vlasy, polodlouhé vlasy, dlouhé vlasy.

Asi každý si vybírá ten typ účesu, který mu sedí, sluší a navíc, který dokáže udržovat, protože jsou účesy, které jsou sice hezké, ale jejich údržba je poměrně náročná. Je velmi těžké určit, jaké účesy frčí, protože mnoho žen se neřídí tím, co letí, ale tím, co se jim líbí. Přesto se pro vás pokusíme sestavit pět účesů, které jsou moderní a často využívané.

Mikádo

Mikádo je účes, který je stálicí a je moderní prakticky neustále. Mikádo může být krátké, což znamená, že vlasy zakrývají uši, nebo také může být mikádo o něco delší, kdy vlasy dosahují zhruba do poloviny krku. Mikádo je snadné na údržbu, stačí umýt, vyfoukat a je hotovo. Pokud však s mikádem chceme kouzlit a vytvářet nové a nové varianty, v koupelně nějakou dobu strávíme.

Podkova

Módní podkova je spíše pro kratší nebo polodlouhé vlasy. Jedná se vlastně o to, že vzadu jsou vlasy kratší a postupně jsou vepředu delší. Tento střih zažil velký boom a i dnes se těší velké oblibě. Podkova je možná i u mikáda, nebo také u polodlouhých vlasů. Podkova je snadno udržovatelná, stačí umýt a vyfoukat, popřípadě lehce prožehlit.

Polodlouhé vlasy ve stejné délce

Stejná délka je praktická. Vlasy jsou zarovnány všechny stejně, takže pokud je stahujete do copu, nikde vám nic nenadbývá a všechny vlasy v pohodě sepnete do copu. Údržba je různá. Lze je v pohodě umýt a vyfoukat. Můžete si s nimi však pohrát a vymyslet lokny, vlasy prožehlit, zvětšit na objemu a podobně.

Jedna strana vyholená

U mladých slečen a dívek je dnes stále, více modernější delší vlasy a jedna strana vyholená. Tento účes je inspirován punkovým stylem. Vlasy můžete sčesat, takže účes vypadá téměř jako běžný, pak si vlasy můžete sčesat na jednu stranu a rázem je z vás punkerka a tak trošku rebelka.

Ofina a delší vlasy

Ofina je stále v kurzu a je jedno jestli je šikmá, rovná, hustá, jemná, různě sestříhaná a podobně. Ofina navíc pohodlně schová vysoké čelo, můžete jí sčesat dozadu a rázem máte jiný účes, který vás rovněž odliší. Ofina není nijak těžká na údržbu, musíte jí však pravidelně nechat zastřihávat.