5 velkých chyb při střetu s tchýní

magazinzeny.cz

Na téma vztahů s tchýní existuje mraky různých vtipů. Jenže pokud problémy s tchýní potkají právě vás, sranda přestává. V našem článku vás upozorním na největší chyby.

1. Zbytečné hádky

Základní chyba – při střetu s tchýní se nadhazují taková témata, o kterých je předem jasné, že vyvolají hádku. S tchýní se nehádejte. Nemá to cenu. Zbytečně tím víříte vody a uvádíte vašeho partnera do rozpaků. Hádku nevyvolávejte, pokud však přece jen vznikne, stůjte si za svým.

2. Přetvařování

Pokud si myslíte, že přetvařováním něco vyřešíte, tak ne. Jde o zásadní chybu. Ženy (a často i muži) chtějí před svými tchýněmi vypadat lépe, schopněji. Často si tak hrají na někoho jiného, na takového, jakého chce tchýně. Při takovém chování vás však tchýně prokoukne buď hned při prvním setkání, nebo s postupem času.

3. Vychvalování se

Pokud o sobě budete mluvit jako o supermanovi, rozhodně dobrý dojem neuděláte. Hranice mezi sebejistotu a vychvalováním je velmi úzká a lze ji snadno překročit. Budete-li o sobě mluvit příliš dlouho, tchýně to bude chápat jako vychvalování, o které nestojí.

4. Kritika partnera

Hovořit před tchýní o tom, jak je váš partner strašný, že si neumí ani ustlat či umýt nádobí je strkání rukou do ohně. Pokud před tchýní kritizujete vašeho partnera (jejího syna), jakoby jste kritizovali přímo ni. Máte-li s partnerem nějaké problémy, vyříkejte si to mezi sebou.

5. Připomínky k výchově

Každá žena má svůj způsob výchovy dětí. Je velkou chybou hovořit o výchově dětí s tchýní při prvním setkání. Ve většině případů to končí rozdílnými názory a neshody. Na téma výchovy dětí si najděte čas někdy jindy, na prvním setkání se bavte i příjemnějších věcech.