5 ženských celebrit, které porazily rakovinu

magazinzeny.cz

Porazit rakovinu není nijak jednoduché a mnozí lidé, kteří na tuto zákeřnou nemoc, jež nic neodpouští, zemřeli, mluví za své. I přesto lze ale říct, že s rakovinou je možné efektivně bojovat. Důkazem budiž i některé ženské celebrity, jimž se rakovinu podařilo porazit. Podívejme se na pět známých osobností, jimž se tento husarský kousek povedl. O tom, že to neměli nijak jednoduché, svědčí nejen doba jejich léčby, ale i strasti, jež museli podstoupit.

Hanka Křížková

Známá zpěvačka onemocněla rakovinou děložního čípku. Tato nemoc je velmi zákeřná, ale Hanka se nevzdala a bojovala. Nakonec i zvítězila. Komplikací pro ni se stal určitě ale fakt, že jí lékaři museli vzít dělohu a vaječníky. Tím pádem nemohla mít od 39 let děti.

Vlaďka Erbová

Známá modelka a manželka fotbalisty Tomáše Řepky onemocněla v mládí rakovinou děložního čípku. Vše přiznala na veřejnosti a snaží se proti této zákeřné nemoci bojovat. Mluví o tom i fakt, že se stala patronkou známé nadace Rakovina, věc veřejná. Nemoc maximálně změnila její pohled na toto onemocnění a v současnosti se snaží co nejvíce zapojit veřejnost do boje s rakovinou.

Cynthia Nixon

Už jen málokdo by neznal slavný americký seriál Sex ve městě. Cynthia Nixon, představitelka Mirandy z tohoto známého seriálu onemocněla rakovinou prsu. Nádor jí lékaři objevili v roce 2006. Herečka se přesně řídila všemi náležitostmi, které jí předepsali lékaři, a dostala se do fáze, kdy nemoc překonala se vším všudy. Dnes funguje mimo jiné i jako ambasadorka centra proti rakovině v New Yorku.

Anastacia

Anastacia patří mezi nejznámější světové zpěvačky. S rakovinou se poprala také na jedničku a svůj boj vyhrála. Rakovinu jí lékaři zjistili v roce 2003. Jednalo se o nádor prsu. Anastacia si prošla řadou ozařování a dalších procedur spojených s léčbou nemoci a vše nakonec dopadlo výborně.

Kylie Minoque

Tato zpěvačka onemocněla také rakovinou prsu a v rámci léčby byla nucena projít i částečnou mastektomií, tedy odstraněním prsní tkáně. Následovalo i ozařování kombinované s chemoterapií. Po dlouhém soupeření s nemocí ale opět zpívá.