8 hlavních chyb při líčení – první díl

magazinzeny.cz

1. Nevkusné obočí

Ženy při líčení dělají velkou chybu při úpravě obočí. To musí skvěle ladit nejen s mejkapem a dalším líčením, ale i s barvou vlasů. Velké kontrasty jsou špatně. Máte světlé obočí? Pak nemůžete mít tmavé vlasy a obráceně. Chybuje se také při vytrhávání, kdy se vytrhá veškeré obočí a domaluje se tlustou linkou. To bylo in před lety, dnes nikoliv.

2. Nanášení pudru ihned po krémování

Když ženy pospíchají, často nanesou na pleť krém a na něj bezprostředně poté pudr či mejkap. To je zásadní chyba, jelikož při takové aplikaci dojde ke spojení krému a dalšího přípravku a vzniknou nehezké fleky na obličeji.

3. Špatné použití kleští na řasy

Kleštičky na řasy slouží k jejich prodloužení a lepšímu vzhledu, při špatném použití však mohou řasy i polámat. Zásadní chybou je použití kleštiček po nanesení řasenky. Proto vždy používejte tuto pomůcku ještě před užitím řasenky.

4. Špatný odstín mejkapu

Denně můžete na ulici vidět ženy, které mají nepřirozenou barvu mejkapu. Chyba je zkoušet odstín na ruce, barva kůže se totiž zásadně liší od barvy pleti. Odstín mejkapu musíte zkoušet přímo na obličeji, měl by lícovat a barevně sedět s krkem.