8 hlavních chyb při  péči o vlasy – dokončení

magazinzeny.cz

5. Vysoká teplota při fénování

Častou chybou je fénování vlasů vysokou teplotou a z blízké vzdálenosti. Většina žen tuší, že to není v pořádku, chtějí mít však vlasy vyfénované co nejrychleji. Je to pochopitelné, ovšem to vede ke značné ztrátě kvality vlasů, k vysušování pokožky a ke třepení konečků. Fénování by mělo být teplým, ne horkým vzduchem. Nesmí vás to pálit.

6. Příliš mnoho vlasového oleje

Vlasové oleje jsou určené pro zajištění hebkosti, lesku a zdravosti vlasů. Pokud se však na vlasy nanáší oleje až příliš mnoho, vede to ke ztěžknutí a přemaštění vlasů. Ženy zkrátka nechtějí uvěřit, že stačí rozetřít do vlasů jednu jedinou kapku oleje.

7. Stahování vlasů do gumičky

Pokud žena s dlouhými vlasy pospíchá, jednoduše je stáhne do gumičky, vytvoří drdol, a je vystaráno. Na tom není nic špatného, nesmí se to však ani s takovým účesem přehánět. Časté stahování vlasů do gumičky vede k jejich lámání a následnému vypadávání vlasů, navíc dráždí pokožku.

8. Použití plastových a kovových hřebenů

Při péči o vlasy se velmi často používají plastové či kovové hřebeny. Ty však k vlasům nejsou vůbec šetrné, trhají je a vyškubávají. Tangle Teezer je speciálním typem plastového hřebenu, ostatní vlasy ničí. Dávejte přednost hřebenům ze dřeva.