8 hlavních chyb při  péči o vlasy – první část

magazinzeny.cz

1. Nepravidelné zastřihávání

Mnohdy je těžké udělat si na sebe čas, ale zanedbání péče o vlasy nevěstí nic dobrého. Vlasy by měly být zastřihávány alespoň jednou za dva měsíce, bohužel často ženy takto činí nepravidelně a ve dlouhých intervalech. To vede ke ztrátě tvaru, třepení konečků a k celkové únavě vlasů.

2. Žehlení vlasů po lakování

Pokud budete vlasy žehlit až poté, co je nalakujete, můžete si je zničit. Na to, že něco není v pořádku, vás upozorní nepříjemné zvuky při žehlení. Laky na vlasy totiž obsahují určité množství alkoholu, který při žehlení takřka hoří. Koledujete si proto o spálené a zničené vlasy.

3. Nadměrné mytí vlasů

Naprostá většina žen si myslí, že čím častěji budou vlasy mýt, tím lépe pro ně. Opak je pravdou, nadměrné mytí vlasů vede k vysušování pokožky a ke ztrátě ochrany vlasů, které mají v přirozené formě.

4. Univerzální přípravky na vlasy

Na trhu najdeme velké množství přípravků, které jsou označovány jako 2v1 nebo dokonce 3v1. Šampon, sprchový gel, kondicionér. Bylo by příjemné mít vše v jednom balení, bohužel kvalita takových přípravků se těžko vyrovná jednotlivým prostředkům na vlasy. Univerzální přípravky jsou vhodné pro cestování, ovšem pro běžné použití nikoliv, spíše vlasy ničí.