8 hlavních chyb při pedikúře – první část

magazinzeny.cz

1. Opakované použití jednorázových pomůcek

Jedna z hlavních chyb, které se lidé při domácí i profesionální pedikúře dopouštějí, je opakované používání jednorázových pomůcek. Nejrůznější houbičky, skalpely či pilníčky mohou být určen pro jednorázové použití a je třeba ne vyměňovat. Opakování může vést k přenášení plísňových onemocnění i vzniku infekcí.

2. Odstraňování kůže bez mokré pedikúry

Každá pedikúra by měla být zahájena tzv. mokrým procesem, který zajistí změknutí zatvrdlých částí na nohách o povolení případných nečistot. Ve snaze provést všechny úkony co nejrychleji se mokrá pedikúra provádí příliš rychle nebo dokonce vůbec. To vašim nohám vůbec nesvědčí.

3. Použití vody bez dalších přípravků

Pokud se pustíte do mokré pedikúry, nepoužívejte obyčejnou vodu. Je rozhodně lepší než nic, snažte se však vždy používat vonné oleje či soli, které vaší kůži pomohou a navíc provoní.

4. Nehty, rovně zastřižené

Lidé, kteří si stříhají nehty na nohou sami, se často dopouští chyby, že nehty na nohou zastříhnout vodorovně. Je to nejjednodušší způsob, ale špatný. I nehty na nohou musí být zastřiženy pěkně do obloučku. Pokud jsou rovně zastřižené, více se vyskytují záděry a hrozí riziko poškrábání okolní kůže i vytváření nepříjemných puchýřů.