8 mýtů o sexu odhaleno!

magazinzeny.cz

Když jsou lidé mladí, mohou věřit spoustě báchorkám a vtipným věcem o sexu – například, že můžete přijít o panenství používáním tampónu – ale s tím jak stárnete a moudříte tyto smyšlenky opouštíte. Stále ale koluje spousta mýtů, které je třeba osvětlit.

1/ Muži dosahují sexuálního vrcholu v 18ti a ženy v 28 letech

Ne, vaše sexuální hodiny nejsou odsouzeny k neustálému míjení. Hladiny testosteronu u mužů skutečně dosahují vrcholu kolem 18 roku věku, ale hormony tvoří pouze malou část faktorů, které utvářejí jejich sexuální chování. Ženy naproti tomu žádný vrchol aktivity nezažívají, a tak může k synchronizaci snadno dojít. Hlavní je nenechat se odradit a trpělivě budovat fungující sexuální vztah.

2/ Je vystrašený z vašeho vibrátoru

Chyba. Možná je spíš zvědavý na to, kdyby jste své sexuální hračky používala i v jeho přítomnosti. Podle posledních studií používá sexuální pomůcky se svým partnerem 41 procent žen. Mnoha mužům je navíc příjemné, když se vibrátorem dotýkáte jejich penisu a dalších částí těla.

3/ Bod G ve skutečnosti neexistuje

Podle francouzské studie je u žen schopných vaginální orgasmu výskyt tvrdší tkáně mezi vagínou a močovou trubicí. Jestli je tato oblast funkční však závisí na vaší citlivosti. Zkuste s partnerem zkrátka více hledat a nebojte se vyžadovat, co je vám příjemné.

4/ Muži nemohou dosáhnout mnohonásobného orgasmu

Tento mýtus vychází z neoddělování pojmů ejakulace a orgasmus. Mužské tělo je samozřejmě limitováno produkcí spermatu, ale nikoliv počtem možných vrcholů. Možností je těsně před vrcholem zpomalit a nechat partnera ochabnout s prožitím jakéhosi předorgasmu bez nutnosti ejakulace.

5/ Na velikosti záleží

Velký penis ve skutečnosti nutně nemusí znamenat skvělý sex. Příliš nepomáhá ve stimulaci bodu G a v případě dosažení dna může dokonce působit bolestivě. Když narazíte na krátný penic, tak mu přizpůsobte volbu pozice (například misionářskou) a oviňte ho vlastníma nohama.

6/ Sexuálně přenosné choroby se nešíří ve vodě

Ve skutečnosti riziko ve vlhkém prostředí ještě roste. Voda totiž vyplavuje přirozené tělové lubrikanty a způsobuje tak větší tření, které znamená zvýšené riziko drobných oděrek. Když však trváte na podvodním orgasmu, tak raději zvolte klasickou starou ruční metodu.

7/ Během menstruace je nemožné otěhotnět

Otěhotnět můžete v jakékoliv fázi menstruačního cyklu. Sperma totiž v těle přežije dokonce i týden a jestliže dojde k ovulaci, tak si to spermie zaručeně nenechají ujít.

8/ Sledování porna je pouze mužskou záležitostí

Výzkumníci z univerzity ve Washingtonu odhalili, že u žen během sledování sexuálních filmů narůstá elektrická aktivita v mozkua dosahuje stejných úrovní jako u mužů. Navíc je to prospěšná cesta, jak nalézt co se vám skutečně líbí a co je už za hranou.