8 skvělých rad při výběru společenských šatů – dokončení

magazinzeny.cz

5. Kamarádka poradí

Pokud si s výběrem společenských šatů nevíte rady, pozvěte si do obchodu kamarádku. Volte velmi dobrou kamarádku, která se nebude šetřit kritikou, připravte se také na to a kritiku dobře snášejte. Je normální, že vám vše nebude slušet, pokud k sobě přizvěte někoho dalšího, budete mít o názory postaráno. Výběr bude možná ještě složitější, ale pečlivější.

6. Dlouhé nemusí být černé

Stále panuje přesvědčení, že pokud se žena rozhodne pro dlouhé šaty, musí být dlouhé, eventuálně tmavě modré. To dnes už dávno neplatí, i dlouhé šaty mohou být veselé, jednobarevné i vícebarevné, s různou broží, třpytky či zakomponovanými doplňky. Výběr je opravdu pestrý, tak proč se omezovat na tmavé barvy?

7. Kvalitní materiál

Vybírejte také podle materiálu, nejen podle vzhledu, šaty si dobře osahejte a vyzkoušejte. V poslední době se rozmáhá trend nakupování společenských šatů z internetu, především z čínských internetových obchodů. U nich je však problém, že si šaty nemůžete vyzkoušet, v mnoha případech je materiál opravdu nekvalitní. Proto nakupujte v kamenných prodejná, ideálně v menších buticích, které se přímo zaměřují na společenskou módu.

8. Netradiční střihy

Nebojte se experimentu, klidně sáhněte i po takových střizích, který rozhodně nikdo mít nebude. Nemusíte se oblékat jako všichni ostatní, jediné co je důležité, aby to bylo v mezích vkusu a aby se to hodilo na konkrétní společenskou akci.