8 skvělých rad při výběru společenských šatů – první část

magazinzeny.cz

1. Volba barvy

Velmi oblíbená černá barva je vhodnou volbou, které neurazí, hodí se prakticky na všechny typy společenských akcí. Pokud se však chystáte na sice honosnou, ale trochu uvolněnou společenskou akci, můžete si zvolit i výrazně barvu, se kterou se v davu rozhodně neztratíte. Vhodné jsou např. barevné koktejlové šaty, které mají třpytivé flitry.

2. Třpytky

Máte rádi třpytky? Nemusíte se bát šatů, které obsahují třpytky, budete se v davu opravdu vyjímat. Dejte však přednost kvalitním šatům, ze kterých třpytky nebudou odpadat příliš snadno.

3. Výběr podle příležitosti

Není společenská událost jako společenská událost, to si musíte uvědomit hned v první řadě. Společenské šaty byste tak měli vybírat podle konkrétní příležitosti, jiné šaty se hodí na ples, jiný na předávání maturity, jiný na firemní večírek. Poptejte se také dalších žen, které se chystají na tutéž událost.

4. Slaďte se s doplňky

Se společenskými šaty se prakticky vždy nosí i doplňky. Počítejte s nimi hned při samotném nákupu společenských šatů, promyslete si, jaké doplňky máte doma a které se budou ke konkrétním šatům nejlépe hodit. Dejte raději na střídmost, přeplácanost doplňky nikdy nikoho neoslnila.