8 super rad jak rychle zamaskovat kruhy pod očima 1/2

magazinzeny.cz

Zesvětlení kruhů pod očima

Na tmavé kruhy pod očima pomohou speciální krycí krémy, které se aplikují na postihnutí místa. Tyto krémy se do pokožky jemně vklepávají pomocí prstů. Důležitá je volba o jeden až dva stupně světlejších odstínů, než je odstín vaší pleti. Jednou z příčin kruhů pod očima je málo spánku.

Nastrouhané brambory

Tmavé kruhy můžete odstranit pomocí brambor, které oloupete a nastrouháte. Před spaním si je pokládejte na kruhy pod očima a tento proces opakujte aspoň třikrát za týden. Tmavé kruhy pod očima mohou mít také zdravotní příčinu – může jít o onemocnění střev, jater, ledvin, srdce nebo o špatný metabolismus nebo poruchu činnosti štítné žlázy.

Okurková šťáva

Vyrobte si polštářky z bavlny a naplňte je okurkovou šťávou. Poté polštářky přiložte na oči přibližně na patnáct minut. Dostaví se chladivý efekt a uvolnění v oční oblasti. Uvolňujících účinků dosáhnete také pomocí slabých plátků okurky, kterými si na malou chvíli překryjete oční víčka.

Mandlový olej

Na tmavé kruhy pod očima pomůže masáž očního okolí, kterou budete provádět každý den po dobu aspoň pěti minut. Výborně pomáhá také masáž očí mandlovým olejem. Masírování provádějte v posteli před spaním denně. Výsledky by se měly projevit během dvou týdnů.