8 super rad jak rychle zamaskovat špatnou pleť 2/2

magazinzeny.cz

Korektory

Pomocí korektorů zamaskujete nejrůznější problémové části pleti. Můžete použít například přesné korekční pero, anebo si pomozte pomocí tenkého štětce, na který naberete přípravek v krémovém nebo tekutém stavu. Můžete využívat štěteček určený na rty. Malé množství korektoru lehce vklepáte na místo a moc neroztíráte.

Pudr

Po použití tekuté podkladové báze a korektorů se vrhněte na pudr. Vaši pleť dobře zafixujete pomocí transparentního pudru. Pokud se dostanete do nějaké problémové části obličeje, můžete tam pudr dostat jemným stlačením pomocí prstu.

Pleťové masky

Na problematickou pleť rozhodně využijte pleťové masky. Nejlépe si ji dopřávejte dvakrát za týden. Před aplikací masky očistěte obličej pomocí pleťového mléka ve směru od spodní části nahoru. Obličej omyjte vlažnou vodou a naneste masku, kterou nechte působit přibližně dvacet minut, pak omyjte vodou.

Tonikum na rozšířené póry

Póry na pleti se musí vyčistit a uzavřít pomocí tonika. Tonikum na přírodní bázi umí uzavírat póry do několika minut. Nanášení probíhá na vatovém tamponu ve směru odshora dolů. Nejdříve se navlhčí vatový tampon a pak na něho nakapejte tonikum.