8 tipů jak opravit nalomené nehty 1/2

magazinzeny.cz

Podkladový lak a čaj v pytlíku

Nalomený nehet odlakujte, odmastěte a mírně opilujte. Nehet poté přetřete podkladovým lakem, kam přitisknete kousek sáčku od čaje v pytlíku. Částí pytlíkového čaje zakryjete jenom místo o trochu větší než je nehtová prasklina. Posléze se přistupuje k nánosu další vrstvy podkladového laku.

Pytlíkový čaj pro nehet

Opravit si nehet pomocí čaje z pytlíku znamená, že si tento pytlík musíte předem dobře připravit. Část čajového pytlíku nemusí na nehtu držet, v tomto případě ho překryjte kouskem potravinové folie a s citem zatlačte. Hlavně dávejte pozor, aby nebyl tlak na nehet příliš vysoký a nehet se nezlomil.

Lepidlo na nehty

Nalomený nehet se dá zachránit pomocí speciálního lepidla na nehty. Nalomený nehet jednoduše namažete lepidlem. Skvělou volbou je kombinace s přípravkem s obsahem nylonových vláken. Tímto způsobem se nehet nejen zalepí, ale dojde i k jeho zpevnění.

Leštička na nehty

Při používání leštičky na nehty je třeba postupovat hodně opatrně, protože opravený nehet je velmi citlivý. Hlídejte, aby se povrch nehtu příliš neztenčil. Nehty oslabuje a ničí časté máchání ve vodě na mytí nebo na praní. Je dobré používat ochranné rukavice, aby nedocházelo k lámání a zatržení.