Balí mě šéf – jak se zachovat

magazinzeny.cz

Vztahy v práci jsou krásné a báječné, ale také i zrádné a to ve chvíli, kdy se hádáte, kdy se rozcházíte, kdy jste se rozešli, kdy je mezi vámi něco v nepořádku a podobně. Pak je velmi těžké s takovým člověkem pracovat, denně jej vídat, potkávat ho na chodbě, na schůzích a co víc, dokonce pracovat pod ním, když je to váš nadřízený. Není to jednoduché, proto je potřeba si vždycky hodně dobře promyslet, jestli vztah za to opravdu stojí a počítat s možnými následky, které mohou přicházet.

Šéf je nadřízený

Šéf je někdo, kdo vám dává rozkazy, plníte jeho úkoly, vede vás a podobně. Ale šéf je taky jen člověk, normální jako vy, kterému se líbíte, který váš může například balit. Pak nastává otázka co s tím, co se bude dít dál, máte jej odmítnout? Nebo s ním flirtovat a něco si s ním začít? Obě varianty jsou poměrně ošemetné, protože vždycky to může být problém.

Odmítnutí šéfovi nabídky

Pokud svého nadřízeného a jeho nadbíhání odmítnete, může si to vyložit po svém a může vám to v práci pěkně zavařit. Při jednáních vás může shazovat, zpochybňovat vaše úsudky, vaše výsledky, vaše jednání, vaše rozhodnutí. Neposílá vás na žádné služební cesty, i když si je zasloužíte, nepřiznává osobní ohodnocení, dává vám tu nejhorší práci a podobně. Zkrátka a dobře se vám mstí a ukazuje vám, že rozhodnutí nebylo moudré. Zpravidla to bývá jen do nějaké chvíle. Pokud se však chcete bránit, musíte za jeho nadřízeným, ale není to jednoduché a bude vás to stát mnoho úsilí.

Přijetí šéfovi nabídky

Pak je druhá možnost, že na jeho nadbíhání kývnete a začnete si spolu románek. Obvykle nebývá nijak dlouhý, obvykle jde jen o to, aby se s vámi vyspal, maximálně vás párkrát vzal do odlehlé restaurace a tím to hasne. Vy pak pro něj jste vzduch, vůbec vás nevnímá, chová se k vám chladně. Mezi zaměstnanci se to samozřejmě rychle roznese a jste za zlatokopku a kariéristku, která vše řeší přes postel. Jsou však vzácné výjimky, kterým to vyšlo a z dlouholetého vztahu se stává partnerství, manželství a podobně. Jsou to však jen jedni z mnoha, kterým to vyjde, proto je dobré si vztah se šéfem dobře rozmyslet.