Barvy v našem bytě

magazinzeny.cz

Je známo, že barvy neutvářejí pouze vzhled interiéru našeho bytu, ale především ovlivňují naši psychiku! Každá barva má své energetické vyzařování a působení. Chceme-li si vymalovat byt, je velice důležité zvolit ty správné barvy, obklopit se takovými barvami, jaké potřebujeme. Při výběru barev do svého prostoru je rozhodně žádoucí respektovat svoji intuici více než módní trendy!

Červená:
Stimuluje, povzbuzuje, dodává odvahu, aktivitu a energii, zahřívá, zvyšuje sexuální touhu, může však i dráždit a působit agresívně. Není vhodná pro osoby psychicky labilní, hysterické a neurotické. Je vhodná do pokoje, který je určen k práci a sexuálním radovánkám, ne však ke spaní!
Oranžová:
Zahřívá, dodává pocity tepla, radosti, štěstí a pohody, podporuje hravost a kreativitu, má příznivý vliv na sexualitu, zvyšuje plodnost a také intelektuální činnost. Je vhodná pro děti, také pro lidi trpící depresemi. Skvěle se hodí do ložnice, dětského pokoje, pracovny nebo do kuchyně.
Žlutá:
Výrazně podporuje intelektuální činnost, vhodná do pracoven a učeben, stimuluje mozkovou činnost, kreativitu, podporuje sebevědomí a důvěru ve vlastní schopnosti. Zahřívá, dodává pocit světla, tepla. Vhodná především do kuchyní a pracoven.
Bílá:
Je znakem čistoty a perfekcionismu. Může však vyvolávat pocity prázdnoty a potlačovat hravost, kreativitu. Není vhodná do dětského pokoje. Může působit příliš sterilně.
Modrá:
Ochlazuje, harmonizuje, navozuje pocit klidu, ticha a bezpečí. Velmi vhodná do koupelny nebo také do ložnice. V modré ložnici budete spokojeně spát a krásně snít.
Zelená:
Uklidňuje, regeneruje a léčí. Vhodná pro pokoje, kde si člověk může odpočinout a být sám sebou. Vhodná do pracoven, knihoven.
Hnědá:
Zemitá barva vhodná pro chodby, předsíně či obývací pokoje. Raději ji však zkombinujte ještě s jinou barvou. Může působit příliš vážně, střízlivě a těžkopádně. Je velmi vhodné její vyzařování trochu odlehčit.
Šedá:
Negativní barva, která není příliš vhodná. Je lepší používat ji spíše ve stříbrných odstínech a v kombinaci s jinými barvami. Šedou ani černou by se neměli obklopovat lidé trpící depresemi a melancholií.
Fialová:
Mystická, spirituální barva. Často ji volí umělecky nadaní a velmi kreativní a nezávislí lidé. Vhodná do pokojů, pracoven, meditačních místností a lépe volit světlejší odstíny. Tmavé syté odstíny mohou působit až dráždivě.