Bělení zubů – na co se připravit a co očekávat

magazinzeny.cz

Každá žena chce být krásná a úspěšná. Nezbytnou součástí těchto vlastností jsou krásné a zářivé bílé zuby. Připravili jsme si pro vás informace o tom, jak se připravit na bělení zubů a podle čeho vybírat kvalitní zubní centrum.

Absolvování vybělení zubů je možné pouze po návštěvě zubní hygienistky. Je to logické, protože primárně musíte mít dokonale odstraněný zubní plak a zubní kámen. Návštěva odborníka na dentální hygienu je přínosná také v tom, že vás naučí, jak správně čistit zuby a udržovat zdravý chrup.

Bělení zubů
Pokud máte připravený chrup, přichází den D – návštěva odborníka na bělení zubů. Doba ošetření trvá přibližně 45 – 60 minut. Během nich se nanese na vaše zuby bělící gel, dostanete ochranné brýle a budete pod svitem plazmové lampy, která bělení zubů pomáhá. Po čtvrt hodině se gel odstraní a zuby očistí. To se opakuje třikrát až čtyřikrát podle potřeby. Bělící gel na sebe během působení navazuje tmavý pigment a dostává ho ze zubu na povrch.

Po tomto ošetření se může stát, že následující dva dny budou vaše zuby citlivější. Nenechte se tím vyvést z rovnováhy, mělo by se to upravit. Chvilku trvá, než se struktura skloviny po zásahu bělícího gelu uzavře. Během těchto dnů se vyvarujte konzumaci a pití potravin a nápojů, které obsahují barviva. Například káva, čaj nebo borůvky. Také kouření patří mezi zakázané aktivity.

Další možností je bělení zubů doma po návštěvě odborníka, který vás vybaví silikonovými nosiči vyrobenými v laboratoři podle vašeho chrupu. Do těchto nosičů aplikujete podle návodu bělící gel.

Ceny za bělení zubů podle výše popsaných metod začínají již od 4000Kč.

Jak najít dobrou zubní ordinaci
Svěřit svoje zuby do rukou odborníků je samozřejmě klíčovým faktorem zdravých zubů i kvalitního vybělení chrupu. Dobrou zubní ordinaci poznáte podle toho, že nabízí odborné služby zaměřené na všechny důležité obory stomatologie. Na každý obor má vyškolené lékaře se zkušenostmi, nejlépe i ze zahraničí. Důležité je i kvalitní a dostatečné přístrojové vybavení. Kvalitní zubní centrum má také svoji laboratoř, zubní pohotovost nebo dentální hygienu.

Placený reklamní článek