Boj s vráskami usnadní arganový olej

magazinzeny.cz

Která žena by nechtěla mít krásnou pleť do co nejvyššího věku? Na to je však třeba myslet již v mládí.

Zásady pro zachování mladistvé pleti jsou docela jednoduché, stačí mít na paměti, že pleť potřebuje hodně vody a správnou péči. Kromě zdravé životosprávy, pití dostatečného množství čisté vody a každodenního odličování a čištění pleti si však můžete pomáhat i správnými přípravky. Osvědčeným přírodním produktem pro pleť je arganový olej. Jeho sílu znají ženy v Maroku již od nepaměti, není tedy divu, že ho nazývají tekutým marockým zlatem.

Za toto označení vděčí arganový olej vitaminu E, obsahuje ho až dvojnásobně víc než olej olivový. Vitamin E je velmi silným přírodním antioxidantem, který dokáže pokožku účinně chránit proti poškození volnými kyslíkovými radikály, které jsou ve velké míře zodpovědné za stárnutí pleti. Olej dokáže také podpořit tvorbu kolagenu a elastinu v kůži, čímž zabraňuje tvorbě vrásek a také účinně vyhlazuje vrásky stávající.

Použití arganového oleje je velmi snadné, stačí jej nanést buď na celý obličej jemně navlhčený po umytí nebo jej použít jako sérum jen na vybrané oblasti obličeje, např. na vrásky kolem očí nebo rtů. Velmi účinným pomocníkem je i při péči o vlasy, lze jej použít jako závěrečnou péči na konečky po umytí nebo jako masku se zábalem vlasů. Arganový olej navzdory svému názvu vlasy nemastí a také nemastí pokožku, snese ho proto i pleť náchylná ke zvýšené tvorbě kožního mazu. Olej se používá i na kůži kolem nehtů, kterou účinně regeneruje.

Díky svému přírodnímu původu se arganový olej řadí mezi bio produkty, samozřejmě pokud je vyráběn v souladu s přísnými ekologickými postupy. Tento přívlastek mají především oleje, jejichž výrobci získali certifikáty bio-kvality. Správný způsob výroby oleje na nerezových lisech bez použití chemie je zárukou toho, že se vám do rukou dostane opravdu kvalitní olej s nejvyšším obsahem účinných látek.

Reklamní článek