Chcete být zdravé? Na tyto potraviny zapomeňte

magazinzeny.cz

V obchodech s potravinami je dnes nabídka v podstatě všeho, co zeměkoule nabízí. Ovšem to neznamená, že byste měly všechno jíst, protože mnoho potravin není příliš zdraví prospěšných. Z relativně širokého seznamu jsem vybrali jen několik z nich.

Kupované dorty

Dorty můžou být chutné a vypadají určitě krásně. Jenže pravdou je, že většina prodávaných dortů je napumpovaná velkým množstvím umělých barviv, éček, konzervantů a dalších nepříliš prospěšných látek. Proto pokud máte dorty rády, vyrobte si vlastní a pohlídejte si, co do dortu dáte. Navíc, zapomeňte na představu, že příprava dortu je složitá a že se musí péct. Klidně si můžete připravit jednoduchý studený dort, ke kterému vám stačí čertsvé ovoce, zakysaná smetana a piškoty.

Chutné limonády

Čím chutnější limonáda či jiný nealkoholický něčím ochucený nápoj, tím je větší pravděpodobnost toho, že je plný nezdravých látek, nemluvě o vysokém obsahu cukru. Pokud si chcete pochutnat, doporučujeme vám vymačkat šťávu z ovoce či zeleniny a použít je jako šťávu do čisté neperlivé vody. Budete mít jistotu, že děláte něco pro svoje zdraví.

Sladkosti

Zde je to podobné, jako u dortů. Většina cukrovinek, čokolád a dalších sladkostí je plná umělých přísad a nezdravého cukru. Pokud nemůžete bez sladkostí opravdu být, pořiďte si kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa – nejméně 70% – a čas od času snězte dve nebo tři čtverečky.