Chci rekonstruovat koupelnu. Jak na to?

magazinzeny.cz

Oprýskaná vana, staré obité kachličky mezi nimiž se drží plíseň, celkový nedostatek prostoru, věčně mokré zdi díky nedostatečné výšce kachliček. Říkáte si, že už toho máte vážně dost? Máte našetřeno?

Chcete-li rekonstruovat koupelnu, ideální je, když si pozvete stavební firmu. Počítejte s tím, že minimálně jeden týden bude u vás takový zmatek a nepořádek, že v té době rozhodně nebude vhodné nikoho zvát na návštěvu. Ostatně na to ani nebudete mít čas. Existují tři základní věci, ve kterých byste měli mít předem jasno:

  1. Mít na kontě minimálně 100 tisíc
  2. Mít jasnou představu o novém vzhledu vaši koupelny
  3. Mít vyřešeny veškeré organizační záležitosti (děti k babičce, co se kdy, jak a za kolik bude dít)

Je na vás, zda se rozhodnete vyměnit starou vanu za nový sprchový kout nebo si pořídit vanu rohovou. Něco jiného je rekonstrukce miniaturní koupelny v panelákovém bytě, něco jiného zase velké koupelny se záchodem v domě. Výběr kachliček také není jednoduchá záležitost. Barvy by měly ladit.

Všeobecně panuje názor, že koupelna by měla chladit a osvěžovat a měly by v ní převládat studené barvy, například modrá, tyrkysová, zelenkavá. Pokud si však někdo bude přát koupelnu ve vínové barvě, proč ne? V tomto případě ale není na škodu použít vhodnou kombinaci se světle zelenou, stříbrnou, tyrkysovou či jinou ze studených barev. Barvy stěny by pochopitelně měly ladit s barvou kachliček.

Vybírejte si firmu spíše na základě doporučení od přátel či známých. Dobře si propočítejte veškeré výdaje! Dalším zdánlivě banálním, avšak ve výsledku mnohdy tragickým problémem může být nesoulad manželů v názorech. Pokud chcete každý něco jiného a nedokážete se dohodnout, může se taky stát, že z rekonstrukce nic nebude. Výrazně doporučuji dohodnout se na sebemenších detailech ještě před příchodem stavební firmy!