Co dělají šťastné páry oproti ostatním? 1/2

magazinzeny.cz

Vztahy jsou klíčovým tématem našich životů. Mohou přinést pocity štěstí, nicméně mnoho nefunkčních vztahů přináší spíše napětí a stres. Průzkumy ukazují, že šťastné vztahy dělají určité věci, které ostatní páry nedělají. Pojďme se podívat, co se od funkčních vztahů můžeme naučit!

Udržte při životě překvapení
Život vyžaduje rozmanitost, jinak nastává nuda. Nuda ve vztahu bývá zásadním hřebíčkem do jeho rakve. Jak ovšem udržet vzrušení a překvapení, když jste ve vztahu již několik let? Nejsou zapotřebí drahé dary. Například řekněte z ničeho nic, že ho(ji) milujete. Připravte nečekaný výlet. Překvapte domácí masáží. Jak vidíte, stačí maličkosti, které přinesou do vašeho vztahu nezbytnou jiskru. Překvapení jsou kořením každého vztahu.

Podpořte fyzický kontakt

Nejde o sex. Šťastné páry si dávají svojí lásku najevo na fyzické úrovni často. Často se objímají, líbají a jsou si na blízku. Podle průzkumů jsou nejšťastnější ty páry, které spí společně pod jednou dekou nazí.

Rozvíjejte komunikační dovednosti
Většinu komunikace vnímáme prostřednictvím 3 z 5ti smysl. Komunikujeme skrze obrazy, zvuky a pocity. Láska je přitom forma komunikace. Na vizuální úrovni dejte najevo svojí lásku úsměvem, ale i hezkým oblečením, uspořádaným domovem, apod. Na sluchové úrovni se zaměřte na zamilované výrazy a milující tón hlasu. Na pocité úrovni zahrňte do komunikace objetí, držení za ruce, líbání, apod. Pokud zapracujete ve svém přístupu na všech těchto úrovních, zahrnete protějšek silnou láskou.