Co dělat proti pocení nohou

magazinzeny.cz

Pocení nohou je obvykle velmi nepříjemné. Ovšem nedá se s tím nic moc dělat, zkrátka každý se potí jinak. Někdo se nepotí vůbec a jiný se potí pořád a musí se neustále kontrolovat, sprejovat a používat různé antiperspiranty.

Pocení nohou je obvykle známé tím, že když celý den máte na nohou jedny boty a jdete třeba na výlet, nohy se vám poté hodně potí a navíc jsou taky nepříjemně cítit. Lidem, které pocení nohou velmi sužuje, je velmi nepříjemné jít někam na návštěvu, protože sundání bot je pro ně velmi nepříjemné a také trapné. Jak se bránit proti pocení nohou? Jak zařídit, aby se nohy tolik nepotili? Léčení je občas svízelné, dlouhodobé, ale můžete vaše obtíže trošku snížit či úplně potlačit.

Je potřeba dodržovat správnou hygienu. Denně si nohy umývat, je dobré je pořádně umýt mýdlem, mezi prsty a podobně. Není od věci koupit si antibakteriální mýdlo. Nohy poté pečlivě osušte. Ponožky si měňte denně i dvakrát a rovněž také boty. Pokud máte možnost, nebuďte celý den jen v jedněch botech. V práci se přezouvejte do bot, které jsou pohodlné a které větrají. Boty často větrejte, stříkejte do nich přípravky proti bakteriím či proti zápachu. Kupujte si boty, které jsou z prodyšného materiálu, nejlépe takové boty, které jsou kožené. Nutností také je střídat obuv, jelikož boty či vložky do bot obvykle nevyschnou za jeden večer a pocení také podporuje to, že si obouváte znovu a znovu vlhké boty.

Na nohy rovněž používejte různé přípravky, které jsou proti zápachu. Pravidelně nohy peelingujte, krémujte. Na zápach či pocení existují různé gely, krémy, spreje a podobně.

Zaměřte se na jejich koupi. Kupujte také kvalitní krémy, gely a spreje, vyplatí se vám to. Je nutné tyto přípravky používat pravidelně a dlouhodobě. Efekt se neukáže během pár dní, ale spíše během pár měsíců. Využívejte také bylinky, například taková přeslička rolní a nálev z ní dokáže nohám pomoci, nebo také slabý odvar z dubové kůry.

Pokud nic z výše uvedeného dlouhodobě nepomáhá a vaše nohy se stále potí velmi silně, navštivte odborníka, tedy lépe řečeno, kožního lékaře. Ten vás vyšetří a předepíše vám účinné přípravky, které pocení nohou snižují. Existuje také nová metoda, kdy se odstraňuje pocení pomocí aplikace botulotoxinu.