Co mě čeká při rozvodu

magazinzeny.cz

Rozvod není nic příjemného a nic, co by člověk dělal rád. Ať už byl vztah jakýkoliv, začátky byly krásné a určitě byly ve vztahu i chvíle, kdy jste se společně smáli, byli zamilovaní, šťastní a spokojení. Rozvod se obvykle mění na bojiště, kde se taháte, o majetek, o děti, o výživné a podobně.

Co vás čeká při rozvodu? Na co se připravit? I když budete vědět, co se bude dít, vždycky vás to nějak zasáhne, tomu prostě neutečete a neuniknete. Máme pro vás tipy, co se u rozvodu odehrává a na co se zhruba připravit a co očekávat. Aby vás nic nepřekvapilo.

Majetek

Pokud nějaký majetek máte, nejideálnější je, když se společně na všem domluvíte a majetek si rozdělíte. K rozvodu tak budete přistupovat s vyřešeným majetkem a rozhodně se tak váš rozvod o dost urychlí. Pokud však nejste schopni se domluvit, tahanice o majetek jsou zdlouhavé a mnohdy se budete přít o majetek i několik let, což rozhodně nepřidává na psychickém stavu. Navíc soudy jsou drahé a ne každý má na kontě tolik peněz. Dohodněte se co nejdříve, protože ubližujete sobě navzájem a dětem. Navíc, pokud není majetek rozdělený, nebudete jím moci disponovat a peníze k životu nutně potřebujete.

Děti a výživné

Mnohé páry se také soudí o děti, chtějí střídavou péči, chtějí děti do své péče a podobně. Nejvíce tím trpí především děti, proto se rozhodně dohodněte, je to mnohé vhodnější a rozumnější. Neustále tahanice o děti, hádky, křik, neustálé soudy, tahanice a podobně, to rozhodně není nic pro vás, pro vaše děti ani pro vašeho partnera. Děti poté nebudou tolik trpět a nebudou pak mít ze všeho zmatek. Rovněž i dohady o alimentech a o výživném nijak dítěti nepřispívají. A upřímně, tyto tahanice nejsou dobré ani pro vás. Zbytečně se tak nehádejte a co nejvíce se snažte o společnou domluvu. Když se na všem domluvíte co nejrychleji, váš rozvod bude probíhat mnohem rychleji, lépe a nikdo nebude tolik trpět, což je samozřejmě pro vás velké plus.