Co možná nevíte o pedikůře

magazinzeny.cz

K péči o vlastní tělo a krásný vzhled patří i pedikůra, kterou si můžete bez problémů dělat doma, ale je možné ji i podpořit speciální terapií. Vybrané tipy v tomto směru vám prozradí náš článek o pedikůře.

Pilování proti třepení

Spousta žen při stříhání nehtů zapomíná na pilování, myslí si, že je to zbytečné, opak je pravdou. Doporučujeme pílit nehty na nohou po každém stříhání, zabráníte tak třepení nehtů, navíc budou mnohem jemnější na dotek.

Rybičková pedikúra

Pokud nechcete provádět pedikúru dona a rádi byste vyzkoušeli něco nového, doporučujeme vám tzv. Rybičkovou pedikúru. Nabízejí ji profesionální pedikérské salony, nohy ponoříte do velkého akvária a rybičky vám budou okusovat odumřelou kůži.

Lakování nehtů

Nezapomínejte na lakování nehtů na nohou, jde o součást pedikúry. Pokud nechcete používat barvy na nehty, nalakujte si je alespoň bezbarvým lakem, zpevní se a zkvalitní.

Namaštěné nohy a ponožky

Skvělou radou je namazat si nohy levnějším krémem a nasadit si na ně ponožky, takhle nechat nohy přes noc. Krém se krásně vstřebá do nohou (ne do ponožek ani do prostěradla) a nohy budou krásně hebké na dotek.