Co nabízí zahradní pergoly a altány

magazinzeny.cz

Pokud přemýšlíte o příjemném zákoutí na vaší zahradě, tak máte nejvyšší čas se rozhodnout. Závěr zimy je jednou z posledních možností, jak včas vybudovat příjemné místo pro posezení a odpočinek před příchodem jara. Byla by učitě škoda, kdybyste místo vychutnávání slunečních paprsků a zeleně teprve řešili výběr a to, jak má vaše vysněné posezení vypadat.

Na každém správném místě k odpočinku, kde se budete střetávat s rodinou a přáteli, kde budete relaxovat a vychutnávat svůj volný čas, by neměla chybět pergola, nebo altán. Správně vybrané zahradní altány a pergoly patří k celkové zahradní architektuře, jež zanechá nezapomenutelný dojem na každého návštěvníka, který na zahradu vstoupí.

Jejich velkou výhodou je variabilita a různé zpracování. Zahradní pergoly a altány slouží nejen k vytvoření příjemného prostředí, ale také vás ochrání před zvědavými zraky sousedů a vytvoříte si tím prostor plný soukromí. Kdo miluje naslouchání děšťovým kapkám, tak si může pergolu zastřešit a rozšířit možnosti jejího užívání i na vlahé dešťové dny.

Výběr pergoly a altánu je velmi důležitý. Musíte si promyslet, jaký tvar se hodí nejenom k celkovému tvaru zahrady, ale také k vašemu domu, případně plotu. Velká variabilita těchto konstrukcí nabízí netušené možnosti a určitě si vyberete. Jestliže nemáte rádi velké stavební úpravy, tak pergoly můžete ukotvit na zapichovací trny. Kdo se chystá na vybudování zásadnějšího zákoutí, může pergolu nebo altán upevnit do již zabudovaných nosných prvků.

Při výběru a stavbě pergoly nezapomeňte naplánovat i rostliny, které budou v jejím nejbližším okolí. Právě bohatá vegetace, kvetoucí a hrající všemi barvami dodá vašemu místu ten správný vzhled a pocit harmonie a pohody. I na to výrobci mysleli. Různé druhy mřížek a mříží, nosné trámy, po kterých se můžou pnout popínavé rostliny, to vše patří k možnostem, kterých byste měli využít tím nejlepším způsobem.