Co nás dostane rychle z kocoviny

magazinzeny.cz

Rána jsou zlá, hodně zlá, když objímáte záchodovou mísu, hlava třeští a stěny v místnosti ne a ne zůstat na svém místě. Gratuluji, parádní kocovina jak vyšitá. Pro to, aby vám nebylo hůř a hůř a celý den jste nestrávily v posteli s mokrým ručníkem na hlavě, můžete přeci jen něco udělat.

Se sklenicí v ruce
I když váš žaludek hlásí stop stav, nevěřte mu a snažte se do sebe dostat tolik čisté vody, kolik jen jde. Od věci ani není studená ranní sprcha. Příjem vody v jakékoliv podobě je žádoucí.

Čím ses zlískal…
tím se i naprav, zkrátka stará dobrá klasika. Sice vám nedoporučím vypít hned po ránu panáka tvrdého alkoholu, ale zlatý český mok, pivo, funguje jako „vyprošťovák“ zaručeně. Zkuste to, i když chuť na něj mít rozhodně nebudete. Nemusíte ho vypít celou láhev, úplně postačí malá sklenička.

Chuť se zpraví
Pokud plánujete oslavu dopředu a počítáte i s požitím alkoholu, doporučuji si ještě v poledne před oslavou uvařit polévku. V den, kdy s vámi lomcuje kocovina, toho totiž nebudete schopné. Žaludek vám zaručeně napraví silný čistý masový vývar, popřípadě klasická česnečka. Uvidíte, jak se vám po misce teplé polévky uleví.

Pohyb
I když plánujete nevystrčit nohy z postele je pohyb zaručenou radou, jak se kocoviny zbavit nejrychleji. Tělo se rozhýbe a začne s alkoholem bojovat. Nemusíte hned vyrážet do posilovny, ale procházka na čerstvém vzduchu vám jen prospěje.

Jako na chřipku
Stejně tak jako na chřipku pomůže zázvorový čaj s citronem a medem, zabere i na kocovinu. Zázvor pomůže uklidnit žaludek, citron dodá tělu vitamin C a med potřebnou energii. Po vypití prvního šálku si dejte hodinovou pauzu a pak vypijte ještě jeden šálek. Úplně na sobě pocítíte, jak kocovina mizí v dáli.

Zaručeně pomůžou?
Také jste se setkaly s názorem, že vypít lák ze sklenice od okurek je to nejlepší? Nebo raději syrové vejce rozmíchané s lžicí wolchester omáčky, je to pravé? Popřípadě syrové vajíčko v ledové kávě? Experimenty opravdu budící hrůzu. Zkrátka jen pro odvážné jedince, kteří se nebojí experimentu.