Co o Vás prozradí den a hodina narození?

magazinzeny.cz

Na charakter a temperament člověka má vliv i den v týdnu, kdy se člověk narodil. Vždyť uvnitř Přírody je sedmimístný vlnový rytmus pohybu energie, který s energií jednoho dne nekonečně plyne z jednoho roku do druhého (v milostných kartách se tomuto dni říká žolík).

Pondělí je den, kterému vládne Měsíc.
Lidé narození v tento den jsou přítulní, sympatičtí, ale velmi citliví, a proto mohou být svévolní a tvrdohlaví. Snadno podlehnou vlivu jiných lidí, často ne nejlepšímu, protože může být asertivní a málo akceptovatelný. Pro svou smyslnost mají proměnlivý charakter a jsou náchylní k častým změnám nálad. Také bývají velmi vztahovační. Je to dáno také tím, že Měsíci vládne prvek vody, voda, jak víme je proměnlivá co do skupenství a stejně tak jsou proměnliví i lidé narození v pondělí. Někdy vřelí a laskaví a vzápětí tvrdí a studení jako kra.

Úterý – tomuto dni vládne Mars.
Lidé druhého dne v týdnu jsou nepředvídatelní, energičtí, temperamentní, milují živé dojmy a rádi velí. Jejich charakter je pevný a někdy trochu válečný. Jsou však velmi ve svém jádru spravedliví a neodmítnou pomoci slabšímu. Jsou však ten typ člověka, který když uvidí, že je jeho pomoc zneužívána dokáže vše rázem ukončit a s dotyčným člověkem již nikdy nepromluvit. Marsu vládne oheň a víme, že umí hřát, ale i spálit…

Středa je dnem Merkuru.
Lidé narození ve středu jsou mobilní a aktivní. Vyznačují se kritičností a ambicemi, ale v obtížných situacích jim pomáhá flexibilita mysli. Jsou pracovití, jsou výborní řemeslníci, protože se jim nejlépe dělá práce rukama. Jsou také výborní komunikátoři a velice dobře nachází uplatnění všude tam kde jde o to věci vykomunikovat, vysvětlit a dále vést. Ve svém jednání jsou pružní a rychlí, Merkuru vládne vzduch.

Čtvrtek je den Jupitera.
Ti, kdo se narodili v tento den, umí být spravedliví, vzbuzují úctu k druhým i k sobě samým, ale mohou být arogantní a v mládí mají sklony k dobrodružství. Milují cestování a hledání živých dojmů, nemívají sklon skákat z jedné věci do druhé, někdy jsou trochu těžkopádní k novým úkolům, než si je osahají. Jupiter je doma v Rybách tedy ve vodě a je to planeta štěstí. Tito lidé jsou hloubaví jako hluboká voda, a i když jim je těžko dokážou stále věřit, že se vše v dobré obrátí. Jsou trpěliví.

Pátek – tomuto dni vládne Venuše.
Lidé narození v pátek jsou okouzlující, milující a zdvořilí. Milují život a přírodu. Zamilovaní, ale hraví, dlouho nehledají vážný vztah; vědí, jak pečovat o vzhled a krásu, často si vybírají práci v oblasti umění nebo cestování. Venuše je doma v Býku i ve Vahách a tito zrozenci si umí vychutnat krásy života, mají rádi stabilitu a řád, ale dokážou být i proměnliví jako vzduch, ale vždy vyváženě. Jsou spolehlivý a dobří posluchači, pokud potřebujete se vypovídat.

Sobota je dnem, kterému vládne Saturn.
O sabatu se rodí lidé, kteří to myslí vážně se vším, co se děje nejen v jejich vnitřním světě, ale i kolem něj. Vždy se na ně můžete spolehnout, svěřit tajemství a mít jistotu, že vás tato osoba nezklame a nenechá vás v nesnázích. Vždy od něj můžete očekávat pomoc. Často z takových lidí vyrostou dobří vědci, učitelé nebo filozofové. Saturn je přísný učitel, je doma v Kozorohu a jelikož je to zimní znamení může se jevit takovýto člověk jako nemluva nebo studený čumák, opak je pravdou. Než dopovíte, co chcete on už má vyhodnoceno, jak reagovat a také to udělá. Je spravedlivý.

Neděle je dnem Slunce.
Podle statistik jsou lidé narození v neděli šťastnější než ti narození v jiné dny. Mají kreativní přístup ke všemu, do čeho se pustí, a téměř uspějí. Lidé Slunce jsou otevření, aktivní, veselí. Občas jsou však velmi egoističtí a umí být velmi bezohlední.

Denní doba při narození
Významnou roli v osudu hraje také denní doba, ve které se člověk narodil, protože jde o vlnový rytmus kosmu, založený na cyklu času.

Noc (Merkur, Venuše, Mars)
Merkurovi zrozenci se rodí od 00:00 do 2:00. Jsou velmi aktivní a energičtí, stále v centru pozornosti, schopní úspěšného studia a realizace svých schopností.
Děti narozené od 2:00 do 4:00 jsou dětmi noční Venuše, schopné vždy dosáhnout svých cílů. Od 4:00 do 6:00 se rodí děti Marsu. Jsou to vůdci povoláním, jsou čestní, nezávislí, ale tvrdohlaví a nedůvěřiví.

Ráno (Neptun, Uran, Slunce)
Od 6:00 do 8:00 se rodí děti Neptuna. Jsou velmi zranitelní, preferují osamělost, ponořeni do svého vnitřního světa.
Lidé Uranu se rodí od 8:00 do 10:00. Mají úžasné kouzlo, snadno se s nimi komunikuje a jsou lidští, proto jsou vždy obklopeni lidmi. Lidé Slunce se rodí od 10:00 do 12:00 a mají disciplínu, integritu a ambice.

Den (Jupiter, Pluto, Venuše)
Ti narození od 12.00 do 14.00 jsou obyvateli Jupiteru, jsou to neúnavní hledači nových zážitků. Mohou klidně odejít do jiného města nebo změnit práci jen tak, bez zvláštního důvodu.
Od 14:00 do 16:00 se rodí lidé z Pluta, pevní, silní, se schopností snadno snášet selhání a nespravedlnosti života. Potíže je otužují a jejich charakter je ještě silnější. Lidé narození od 16:00 do 18:00 jsou dětmi denní Venuše. Jsou obdařeni lehkostí v komunikaci, schopností porozumět druhým a neustále směřovat ke svému cíli. Potřebují vědět, že jsou milováni.

Večer (Merkur, Saturn, Měsíc)
Od 18.00 do 20.00 se rodí lidé večerního Merkura. Jsou obdařeni schopností najít cestu ven z jakékoli situace. Takoví lidé jsou velmi oddaní a nikdy se neodchýlí od svého cíle.

Děti narozené mezi 20:00 a 22:00 jsou děti Saturna. Jsou obdařeni takovými rysy, jako je družnost a touha po změně činnosti, monotónní každodenní život pro ně není.

Ti, kteří se narodili od 22:00 do 24:00, jsou dětmi Měsíce. Mají filozofické myšlení a touhu po vnitřní stabilitě a harmonii. Jsou však velmi ovlivnitelní, což jim často brání v dosažení míru a štěstí.

Podle knihy Eneagram duše zpracovala Freyová Alice