Co udělat pro lepší dětský spánek?

magazinzeny.cz

Každý, kdo má dítě ví, že děti nerady spí. Sice existují výjimky, které spí rady, ale buď je to brzy přejde, nebo jsou malým zázrakem přírody. Je mnoho důvodů, proč děti nerady spí – mohou to být noční můry, touha po mamince či pocit osamělosti. Proto je nutné dítěti zpříjemnit spánek tak moc, jak to jen jde. Začněte tedy od základů – u povlečení, prostěradel a přehozy.

Většina z nás ví, jak to dopadá, když se dítě špatně vyspí. Je mrzuté, náladové a ospalé. Rodinný výlet je pak během pár minut v troskách, popřípadě je v „troskách“ paní vychovatelka ze školky. Tomu všemu se však dá částečně předejít, pokud se dítě cítí v posteli pohodlně – neškrábe ho za krkem povlečení a bavlněná prostěradla nejsou příliš hrubá.

Na dnešním trhu je spousta kvalitního ložního prádla, které jen čeká na to, až jej někdo koupí. Pro holčičky jsou na výběr povlečení: princezen, Barbie, Sněhurky, Medvídka Pú a spousty dalších pohádek. Pro kluky pak může vybrat z motivů: aut, superhrdinů či animovaných filmů. Kromě těchto, řekněme si poměrně moderních povlečení, je stále na výběr ze široké palety zvířat, sluníček, mráčků atd.

U povlečení a prostěradel se však mimo jiné zaměřujeme i na to, z čeho jsou dané výrobky vyrobeny. U dětského ložního prádla bychom měli vybírat především z bavlny, protože je to 100% přírodní materiál. Je lepší připlatit pár korun za bavlněné prostěradlo a povlečení, a vědět, že Vaše dítě spí v tom nejlepším. Toto například upřednostňují stránky Bonatex.cz (které se zaměřují i na prodej dětského ložního prádla), kde se snaží u dětských výrobků o 100% bavlnu bez příměsi umělých vláken.

V neposlední řadě můžete koupit na dětskou postel i přehoz. Nejenže velmi dobře ochrání peřiny a postel před jakýmikoliv nečistotami – což se hodí především tehdy, když si na ni dítě hraje – ale zároveň může naučit dítě základním návykům stlaní postele.