Další oblíbené dámské boty do společnosti

magazinzeny.cz

Pantoflíčky

Dva typy obuvi spojené v jednom. Tak bychom mohli charakterizovat pantoflíčky. Vznikly v podstatě spojením lodiček a balerín. Jednoduše se nazouvají a díky vyššímu podpatku vypadají velmi elegantně. Jsou určené nejenom do společnosti, ale hodit se mohou také na běžné chození především v létě. Jejich drobným negativem může být to, že v nich noha není pevněji umístěna. V případě, že žena nemá cvik a neumí v nich příliš chodit, riskuje v prvních chvílích riziko vyvrtnutí nohy, či zlomení podpatku. Též nejsou ideální volbou na tancování.

Mezi dámské boty do společnosti patří i mokasíny

Ty boty, která našla inspiraci v pánském sortimentu. To jsou mokasíny, které zaujmou jak pohodlným navlékáním, tak i pohodlností jako takovou. Dámské boty do společnosti ve formě mokasín často zaujmou bohatším zdobením, než je tomu v případě pánských modelů. Nejvíce se hodí ke kalhotovým kostýmkům. Naopak chybnou volbou jsou k jakémukoliv outfitu, který je spojený se sukní, nebo s šatami.

Sandály

Varianta klasické volnočasové obuvi, která je využitelná i jako obuv společenská. Mohou být na podpatku i bez, stejně jako mohou být jednodušší s několika pásky, nebo s výrazným páskováním a zdobením. Oblíbená obuv hlavně v dobách antického Řecka, kde patřily mezi základ dámské módy.