Dekorace na balkóně

magazinzeny.cz

Mít v panelovém domě balkón anebo lodžii je naprosto skvělé. Jedná se v podstatě o místnost, která je v bytě jakoby navíc a vy si právě v ní budete moci užívat dalšího prostoru, který budete sdílet s ostatními členy domácnosti anebo bude pouze a jedině váš. Každý balkón je využit poněkud odlišně. U některých se jedná pouze o jakési kuřácké místnosti a u některých o oázu klidu, které je krásně vyzdobena a dekorována. Na tento druhý případ se zaměříme podrobněji a poukážeme si na některé základní balkónové dekorativní prvky.

Rostliny na balkóně

Jestliže budeme považovat za dekorativní prvky rostliny na balkóně, pak je možné říct, že si tady najde místo celá řada z nich. Hezky vypadají hlavně některé květináče v truhlíku. Ideální je volit takzvané závěsné truhlíky, jež jsou typické tím, že nemusí na balkóně zabrat tolik potřebného prostoru. Truhlíky navíc mohou vypadat velmi vkusně a neokázale. Dobré je vybírat květináče podle toho, jak vypadá celkový prostor balkónu. Jestliže se přizpůsobíte vzhledu balkónu anebo lodžie, pak určitě bude celkový dojem z dekorativnosti prostoru vynikající. Na balkón je ale možné klidně instalovat i květiny, které budou zavěšeny třeba v truhlíku na zdi. Tyto květiny jsou také hezké a mohou vytvářet zase poněkud jiné vkusné prostředí. Dobře vypadají i některé druhy zeleniny. Taková závěsná rajčata nejenom hezky vypadají, ale skvěle chutnají.

Ostatní dekorace na balkóně

Poměrně hezky vypadají i jiné neživé balkónové dekorace. Charakteristické jsou kupříkladu umělé květiny anebo pouze truhlíky anebo nádoby, ve kterých jsou obsaženy různé dekorativní předměty. Vybrat si ale klidně lze i různou keramiku, která na balkóně může a nemusí dělat velkou parádu. Se sádrovými trpaslíky je zapotřebí brzdit. Ti v mnohých případech nepatří ani na zahradu. Balkón by mohli spíše hyzdit než cokoli jiného. Mnohé keramické nádoby tady ale nemusejí vyznít nijak negativně.