Dekorace v dětském pokoji

magazinzeny.cz

Dětský pokoj je místem dětských radovánek a her, které provází dětství každého člověka. K tomu, by se děti ve svém pokoji cítily skvěle, potřebují nejen funkční záležitosti typu hraček, ale také mnohé dekorativní prvky. Právě ony většinou z dětského pokoje dělají útulné místo, kam se dítě bude za každé situace těšit. Co by tedy v dětském pokoji nemělo chybět a jakým způsobem je ideální jej vyzdobit?

Dětské koberce jako základ

Jakýmsi základem každého dětského pokoje je herní plocha. Co si budeme nalhávat, u většiny dětských pokojů se nachází toto místo přímo na zemi. Děti si nejraději hrají právě tady, a tak je vhodné na zem dát hezký koberec, který jim hraní nejen zpříjemní z hlediska tepla od nohou, ale také děti rozveselí a přivede na jiné myšlenky. Koupit si dnes můžete celou řadu dětských koberců, které vypadají fantasticky. Vše se odvíjí logicky i od toho, jestli máte doma holku anebo kluka. U dívek se spíše zavděčíte nějakým kobercem, který na sobě bude mít dívčí motivy. Naopak pánové spíše ocení koberce ve tvaru dráhy pro autíčka. Výbornou volbou je koberce, který simuluje město a dopravu v něm.

Obrázky a plakáty dětských hrdinů

Do dětského pokoje také každopádně patří dětští hrdinové. Bez nich si naši nejmenší nedovedou svou existenci vůbec představit. O tomto faktu bezesporu svědčí i to, že dívky doslova milují celou řadu různých panenek v čele s tolik oblíbenou Barbie a jinými. U kluků se jedná spíše o superhrdinu, jako jsou Batman, Spiderman a jiní. Určitě také není od věci soustředit se třeba i na dětské idoly z oblasti zpěvu. Děti chtějí mít mnohdy ve svém pokoji hezké velké plakáty zpěváků anebo herců, které mají momentálně rády. Plakáty je optimální nechat zarámovat a dát je někam, kde nepřijdou k úhoně. Klasické vylepování plakátů není úplně vhodné, jelikož často dochází k jejich potrhání a celkový vzhled pokoje tak značně utrpí.