Depilace a holení intimních partií – ano či ne?

magazinzeny.cz

Depilace je v dnešní době velmi oblíbená a téměř nutná. Určitě si každý zažil minimálně jednou tu situaci, kdy jedete městskou hromadnou dopravou, k vám si přisedne někdo, kdo zcela nevoní, nebo se nad vás naklání člověk, který zvedne ruku a vy vidíte nevzhledné „křoví“ v podpaží, které navíc vydává nepříliš dobrý odér. Depilace je také dobrá z hygienických důvodů. Mnoho lidí se dnes depiluje, dovolím si tvrdit, že dnes je to již okolo devadesáti procent. Ženy si depilují podpaží a nohy, muži obvykle podpaží. Co takhle depilace intimních partií? Jak ta na lidi působí? Depilují se? Nedepilují? Jak to vidí?

Depilace a holení jsou dobré z hygienických a estetických důvodů. Každý člověk se jinak potí. Někdo se nepotí vůbec, ani při té největší zátěži a jiný se potí pořád, hodně a všude. Ať je doma, ať je venku, ať je léto nebo zima. Každý to má zkrátka jinak, když se potíte, určitě používáte různé deodoranty a antiperspiranty, které pocení zabraňují. Pokud se neholíte či nedepilujete v podpaží, ať už z jakéhokoliv důvodu, pot ulpívá na chlupech, které jsou v podpaží. Vydává také nepříjemný pach a mohou se zde množit také bakterie. Nehledě na to, že pokud si vezmete tričko bez rukávu, vypadá to velmi nevzhledně.

Intimní partie jsou na tom obdobně, pokud se holí ženy, je to pro ně estetická i hygienická záležitost. Je to dboré především kvůli tomu, že na chlupech ulpívají různé bakterie a podobně, což může například také podnítit záněty či podobně. Navíc drtivá většina mužů, při různých průzkumech dnes preferuje holení intimních partií u své partnerky. U mužů je to sporné, ovšem zde je také hygiena jako důvod, proč si intimní partie holit. Ženám je také mnohem příjemnější, když je partner na intimních místech dohladka oholen.

Ovšem stále mezi námi existují odpůrci holení intimních partií. Podle některých je to velmi neetické, protože ochlupení chrání intimní partie. Do jisté míry ano, do jisté míry mají také pravdu. Navíc mnoho žen v tomto holení intimních partií vidí návrat do dětských let a mají strach, že jejich partner po nich požaduje holení právě kvůli nějaké vášni. Závěr může být asi ten, že holení intimních partií vždy záleží na daném člověku. Pokud si intimní partie holit chcete, proč ne. Pokud je však chcete nechat zcela tak, přirozeně, nechte. Je to na vás.