Dieta a pitný režim

magazinzeny.cz

Hubnutí je velkým tématem každé ženy. Nestačí ovšem jenom slepě následovat doporučení diety, kterou jste se rozhodli následovat. Dietu je vždy třeba doplnit pohybem i vhodným pitím.

Velkým tématem při hubnutí jsou džusy. Někteří dietologové říkají, že džus je tekuté sádlo a tedy rozhodně není vhodné dopřávat si džus častěji. Přesto si ho můžete sem tam dopřát, nahradíte tím absenci ovoce v jídelníčku, nejlépe s jogurtem. Samotný džus by nakopl glykemii a navodil pocit hladu.

Džusy je třeba nepít na žízeň. Ve skutečnosti mohou žízeň podpořit. Některé džusy mohou obsahovat velké množství přidaného cukru.

Jakékoliv sladké limonády by měly být naprostým tabu. Narozdíl od džusů nedodávají žádné živin a jsou jen z vody, cukru, kyseliny citronové a bublinek. Pokud se chcete vyhnout cukrům a sáhnete po “light” verzi, tak vězte, že umělá sladidla jsou ještě horší a vaší dietě i zdraví neprospějí.

Bublinky v limonádách způsobují, že dojde rychle k uhašení pocitu žízně. Hrozí tak, že budete pít málo a to je při hubnutí zásadní chyba.

Pro dietu a hubnutí je nejlepší obyčejná voda.