Dietní moučníky – mrkvový koláč a kakaovo-banánový dort

magazinzeny.cz

Kakaovo-banánový dort

Na přípravu tohoto dezertu je nutné mít k dispozici banán, odtučněný tvaroh, prášek do pečiva a dále ideálně čokoládový protein, ovesné vločky, kakao a jedno vejce. Postup přípravy je velmi jednoduchý, jelikož vše stačí jenom důkladně promíchat až na hladkou a jemnou kaši. Na závěr jsou přidány ovesné vločky, které zajistí tužší konzistenci.

Vše nalijeme do formy a pečeme zhruba 10 – 15 minut, v rozehřáté troubě na 150 stupňů. Poté vyndáme, necháme vychladit a samozřejmě již můžeme konzumovat. Celková doba přípravy potěší i tím, že nemusí být delší než 30 minut.

Dietní moučníky zahrnují i mrkvový koláč

Na ten je potřeba vanilkový cukr, vejce, jedlá soda a dále samozřejmou mrkev. Dalšími nezbytnostmi jsou:

· Ovesné vločky
· Vlašské ořechy
· Mandle

Nejprve nastrouháme a promixujeme mrkev, mandle a ořechy. Potom přicházejí na řadu bílky, které vyšleháme a spojíme s cukrem. Do nich je postupně vmíchána směs z mixéru. Přidáme také prášek do pečiva, který nejprve spojíme s oddělenými žloutky. Jakmile je směs hotová, můžeme nalít do formy a vložit do trouby, která je vyhřátá na 180 stupňů. V troubě pečeme zhruba 30 minut, dokud není koláč dokonale upečen. Celková doba přípravy nepřesahuje hodinu.