Dovolená s dětmi

magazinzeny.cz

Léto se blíží a vy se jistě těšíte na dovolenou. Možná ještě váháte, zda ji absolvovat s dětmi, nebo je odložit k babičce a užít si letních radovánek pouze ve dvou. Určitě si uvědomujete, že dovolená s dětmi je o něčem jiném než strávená pouze s vaší drahou polovičkou!

Zatímco v páru se nemusíte o nikoho starat a můžete se naprosto uvolnit a užívat si dovolené (pokud ovšem dokážete vypustit myšlenky na vašeho malého drahouška, jak se asi má u babičky, zda mu nic neschází a zda babičku moc nezlobí), dovolená s dětmi kromě šťastných a radostných okamžiků, kdy je celá rodina pohromadě, může také představovat velký stres.

V prvé řadě je třeba si uvědomit, co vlastně chcete. Není jednoduché plánovat dovolenou, když toužíte jet k moři, manžel na hory a pubescent na čundr s kamarády a spát pod širákem. Nezoufejte, vždycky existuje řešení! Jeďte k moři s kamarádkou, batole nechte u babičky, pubescenta pošlete na tábor a manžela s kolegy z práce na hory! Pokud se však pro společnou dovolenou rozhodnete, je třeba zvolit místo a termín pobytu tak, aby to vyhovovalo všem zúčastněným.

Nebojte se zeptat dětí, co by si přály dělat a kam by chtěly jet. Uděláte jim tím radost! Mějte na paměti, že na dovolené bude třeba děti patřičně zabavit. Pokud tušíte, že na ně nebudete chtít mít moc času, vezměte s sebou tchyni, maminku nebo ještě lépe obě dvě! Budou rády, že se podívají k moři, večer si posedí na terase u vínka a přes den vám budou milerády opatrovat vaše ratolesti, zatímco si budete užívat na pláži nebo v noci skotačit v nějakém plážovém podniku.

Pokud jedete někam na chatu do přírody, uspořádejte pro vaše děti sportovní turnaj, stezku odvahy nebo hledání pokladu. Dětem se také zavděčíte zmrzlinou, koupáním, nejrůznějšími výlety – například do zoo, dinoparku, lanového centra a podobně.

Obavy také může vyvolávat dlouhá jízda autem. Bon Pari na všechno nestačí, zkuste dětem nasadit sluchátka, připevnit mezi přední opěradla notebook a pustit jim nějakou pohádku. Samozřejmě budete muset co nejčastěji zastavovat. Jedete-li na dovolenou s kojencem, ideální je letět letadlem, kde budete mít zajištěno veškeré pohodlí. Nemusíte mít strach z dovolené s takhle malým dítětem. Kojíte-li, nic jiného pro dítě kromě plenek potřebovat nebudete a dítě je tvor přizpůsobivý. Úplně mu bude stačit, že je ze svou mámou, nezáleží na tom, kde.