Dům na kolečkách bez stavebního povolení!

magazinzeny.cz

Chcete mít kde bydlet bez toho, aniž byste si museli složitě vyřizovat stavební povolení? Což takhle dům na kolečkách? Výhodou je, že se budete moci kdykoliv zcela jednoduše přestěhovat a změnit prostředí!

 Každé obydlí, které není pevně spojeno se zemí, nevyžaduje stavení povolení. Není nic jednoduššího než si na pozemek postavit velkou maringotku, karavan nebo tzv. mobilheim. Tam už se skutečně bydlet dá a to celkem kvalitně. Menší maringotky nebo obytné přívěsy nejsou k trvalému bydlení vhodné, spíše pro rekreaci. Pokud máte na pozemku inženýrské sítě, nemusíte mít s vyřizováním na úřadech nic společného.

Maringotky mohou měřit na délku až 9 metrů a je skutečně možné si je zařídit k trvalému obývání. Tyto většinou nevzhledné plechové kontejnery je možné obložit dřevem k nepoznání. Co takhle dřevěná terasa a praktické schůdky? Pořizovací cena není vysoká, ovšem kouzla, která budou nezbytná k vytvoření útulného domova už vás budou něco stát. Pokud je člověk šikovný a většinu práce zvládne svépomocí, má vyhráno.

Kompletně vybavené mobilheimy bývají naopak poměrně nákladné. Někoho skutečně může také odrazovat nehezký vzhled tohoto obydlí a omezená velikost. Počítejte také s tím, že náklady na vytápění v případě takového bydlení budou vyšší.

Karavany se vyrábějí ve velikosti od čtyři do patnácti metrů. Široké mohou být až pět metrů. Cena se pohybuje od sto tisíc do několik milionů. Mobilheimy bývají přímo určené k bydlení a jejich životnost je až padesát let.