Džíny a jejich tvary – které nejvíc frčí

magazinzeny.cz

Jeans, jeans, jeans. Každý šatních je má, každá žena je nosí. Krátké, dlouhé, rollon, tureckého střihu, silnější, slabší, zvonové, rovné, legínové…..a takhle by se dalo pokračovat minimálně na dvě stránky velké sešitové stránky. Alespoň na základní z nich se pojďte podívat, třeba si vyberete něco nového.

Klasické se zvýšeným pasem

Džíny, které tvořili klasické oblečení 80. a 90. let. Z trhu ještě úplně nevymizely. Jejich oblíbenkyněmi jsou spíše starší ženy. Kus cesty však urazily v barevnosti džínoviny. Dnes si je můžete koupit téměř ve všech klasických barvách. Jejich modernějším sourozencem jsou džíny označované střihem wide leg. Nohavice jsou širší a rovné.

Nejoblíbenější střih džínů je…

Bootcut

Krásně sedí snad každé postavě. Dokáže vykouzlit lichotivou postavu i boubelce. Střih je lichotivě projmutý s důrazem na zadní partie. Nohavice se dole mírně rozšiřují. Vyrábí se ze strečové džínoviny v nepřeberně barevné škále.

Úzké do kozaček

To jsou džíny střihu skinny. Úzký střih, který dokonale kopíruje postavu od pasu až po kotníky. Skvěle drží i v úzkých kozačkách. Pokud vás překvapí teplé jaro či podzim, dají se jednoduše ohrnout a vytvořit z nich tak provizorní (nicméně stejně šik) tříčtvrťáky.

Skinny + bootcut

Dva nejoblíbenější střihy džínů vytvořili dokonalou kombinaci. Pohodlné jako bootcut, úzké jako sinny. To jsou džíny střihu bootcut skinny. Mají sice o malinko širší nohavice než skinny, ale pro plnější postavu zase přívětivější střih. Nejprodávanější varianta má přední část stehen o dva odstíny světlejší než boční strany. Střih a barva nejlépe padnou ženám, s plnějšími stehny, ale krásně tvarovanými lýtky.

Díry jsou in

Vypadají, jak když vzal někdo nůžky a stříhal a šmikal. Velice oblíbenou variantou jsou džíny různě děravé, až rozdrbané. Džíny můžete koupit v různých střihách, nejčastěji ze slabého denimu. Střih je u těchto džínů nejčastěji s volnějším sedem, ale upnutou částí přes lýtka.