Finanční úřady kontrolují podnikavé matky v domácnosti

magazinzeny.cz

Jste na mateřské dovolené, žena v domácnosti, nebo se jen snažíte vylepšit rodinný rozpočet? Pak si nenechte ujít tento článek!

Mnoho žen si v dnešní složité době snaží finančně přilepšit jak to jenom jde. Jenže práce je málo a od toho je již jen krůček k zaměstnávání na černo. To, že tento druh výdělku může přinést různé problémy, pokud se na to přijde, je poměrně známé.

Jenže maminky jsou podnikavé a je tu ještě jedno riziko, které se dostalo do hledáčku daňových kontrol, které posílají finanční úřady. A tím je prodej dětského oblečení, kosmetiky a dalších podobných produktů přes různé bazary a aukční servery. nemusíte se hned vyděsit, protože pokud prodáte pár kousků malého oblečení po vašem mininku, tak vám nic nehrozí.

Bát by se ovšem měli všichni, kdo si z toho udělali skrytou živnost. Podnikání tímto způsobem je lákavé, ale rozmohlo se v takové míře, že se na něj úřady rozhodly posvítit. Takže každý, kdo pravidelně prodává větší počty nějakých movitých věcí, zboží, nebo produktů, je potencionálním cílem kontrol. Důvodem je to, že se jedná o neoprávněné podnkání, ze kterého utíkají státu daně. A to je v dnešní době, kdy má i stát hluboko do kapsy, docela zásadní věc!

Proto pokud patříte do této skupiny maminek, pořiďte si živnostenský list a přihlaště se k platbě daní a dalších odvodů. Pokud to neuděláte, tak se vám může stát, že na vás dopadne ruka zákona a bude vás to bolet finančně mnohem víc, než kolik jste si tím vydělali!