Focení si naplánujte do poslední fotky

magazinzeny.cz

Před tím, než začnete hledat fotografa na svatbu, večírek nebo oslavu, měli byste si dobře promyslet, co chcete fotit, jakým stylem a také kde se bude focení odehrávat. V ideálním případě si udělejte bodový scénář akce, který poté proberete s fotografem.

Určitě alespoň tušíte, jak bude vaše akce vypadat. Právě vaše představa o výsledku je nejdůležitější, rozhoduje totiž i o tom, jestli je fotograf pro vaši akci vhodný. Kromě typu akce je také důležité vědět, jestli fotografa potřebujete mít u ruky po celou dobu akce nebo vám stačí zdokumentovat jen její část. To se výrazně odrazí na výsledné ceně – celodenní focení bude stát víc než práce fotografa na hodinu.

U čeho by neměl profesionální fotograf chybět

Existují akce, u kterých by neměl profesionální fotograf chybět. Momentky od hostů, kteří přijdou, jsou jistě příjemné a dokáží zachytit i to, co fotografovi uteče, ale fotograf by tam zkrátka měl být. Dokáže vystihnout důležité momenty a celou akci jak se patří zdokumentovat.

Svatba

Svatební veselí si žádá relativně dlouhou účast fotografa, a tím pádem také nemalou investici. Ale i přes to byste focení, úpravu fotografií a jejich vyvolání měli svěřit do rukou profesionála. Určitě budete potřebovat zachytit obřad a vyrobit pár portrétních fotografií. Dobře nafocené svatební fotky vyvolávaly ohňostroj emocí ještě za pár let, je potřeba mít je dobře udělané.

Jestli chcete za fotografa ušetřit, můžete ho pozvat na focení zásadních okamžiků, a o fotografie požádat i svatební hosty. Každý dnes disponuje chytrým telefonem s relativně kvalitním fotoaparátem a je tak šance, že se vám ve svatebním archivu sejde dost použitelných momentek od účastníků svatby.

Večírek

Ne všechny večírky je potřeba dokumentovat profesionálním fotografem, mezi výjimky však patří firemní akce. Služby fotografa můžete využít pro zachycení zásadních okamžiků večírku, jako je jeho zahájení, projevy důležitých osobností, předávání ocenění, případně pár momentek z programu.

Pamatujte však na to, že zachycování atmosféry by mělo probíhat jen do doby, než se zábava příliš rozjede. Dopřejte svým hostům v tomto ohledu soukromí a výsledné fotografie ohleduplně vyselektujte už ve fázi vyvolávání.

Ples

Krásné róby, smokingy, spousta světel a nejslavnostnější atmosféra, jakou si dokážete představit. Vzácné chvíle takové nádhery si zaslouží řádnou dokumentaci. Focení na společenské akci má svá pravidla, proto vybírejte fotografa, který s takovými akcemi má zkušenosti. Důležitý je nejen dress code, ale také to, aby byl fotograf diskrétní a focené hosty nijak neobtěžoval při tanci.

Jak vybrat vhodného fotografa

Možná máte známého, který se focením živí nebo si přivydělává. Pozor na to, pokud se nevěnuje focení akcí, požádejte ho o tipy na kolegy, ale nepoptávejte jeho. Každá fotografická disciplína má své – že někdo umí skvěle fotit v ateliéru, ještě neznamená, že vám dodá úžasné fotky z akce. Vybírejte si tedy vždy fotografa podle jeho zkušeností a oblastí, na které se specializuje.

Rozhodně si prohlédněte portfolio fotografa, kde najdete ukázky jeho předchozích prací, ze kterých rychle zjistíte, zda vám bude jeho styl vyhovovat. Sázkou na jistotu jsou reference od známých nebo jiných uživatelů našeho webu. Líbily se vám fotky, které měla vaše nejlepší kamarádka ze svatby? Je relativně velká šance, že když oslovíte stejného fotografa, budete s výsledkem spokojeni.

Reklamní článek