Funkční tipy jak zhubnout

magazinzeny.cz

Hubnutí nemusí být mučení. Následující tipy jsou nejen funkční, ale je snadné je zařadit do vašeho každodenního života. Výsledkem bude nejenom kila dole, ale i pevnější zdraví.

Svačte, ale s rozumem
Svačiny mezi hlavními jídli jsou základem úspěchu hubnutí. I nutriční specialisté vědí, že je pro tělo mnohem lepší zahnat včas hlad zdravou svačinou, než vyčkat a přejíst se později. Dopřejte si jídlo s dostatkem vlákniny, přidejte sýr, lžíci arašídového másla či nejlépe kus ovoce.

Vypněte TV
Jezení při sledování TV způsobuje, že vaše tělo spotřebuje o 40 % kalorií více než při normálním stravování. Stejně tak smskování, řízení či jakákoliv jiná aktivita v průběhu jídla způsobí, že toho sníte více. K jídlu si tedy v klidu sedněte a nevěnujte se ničemu jinému.

Denní vážení
Je třeba se vážit každý den. Jestliže vám váha po několik dní po sobě pomalu ale jistě narůstá, je to varovný signál, že je někde ve stravování a pohybu chyba.

Cvičte 3x týdně
Věnujte 5 minut každému cviku – kliky, dřepy a skoky (v 30ti minutových intervalech). Tím si vybudujete a udržíte svalovou hmotu. Čím více svalů máte, tím lépe bude fungovat metabolismus, takže spálíte více kalorií.

Zavolejte kamarádce
Příště až dostanete neodolatelnou chuť, nejprve zavolejte své kamarádce a zeptejte se jí, jak se jí vede. Výzkum totiž ukazuje, že chuť na jídlo trvá kolem 5ti minut a po telefonátu bude chuť pryč.