Hlavní pravidla zdravého hubnutí

magazinzeny.cz

Zbavit se nadbytečných kilogramů jistě není nic jenoduchého, zejména pokud se chcete vyhnout jojo efektu. Připravili jsme si pro vás základní rekapitulaci těch nejdůležitějších zásad, které byste při zdravém a efektivním hubnutí neměli ignorovat.

Počítejte kalorie

Je to jednoduché – výdej kalorií by měl překročit jejich příjem. Nic více a nic méně. Ovšem vedle toho je nutné omezit nezdravé potraviny – sladkosti, tučná jídla, smažená jídla, alkohol apod.. Naopak zvyšte konzumaci zeleniny a nepříliš kalorického ovoce.

Pijte

Ne, opravdu vás nenavádíme k alkoholickým dýchánkům, ale pro zdravé hubnutí je nezbytné vypít nejméně 2,5l čisté neperlivé vody v průběhu dne.

Hýbejte se

Bez pohybu kilogramy neshodíte a pokud ano, rychle je po skončení diety zase naberete zpátky. Pravidelný pohyb je pro zdravý život nezbytný. Jestliže nesnášíte mučení těla ve fitness centru, zkuste chodit. Pokud ujdete každý den 5-6km, zvýšíte si kondici, uděláte něco pro svoje zdraví a ještě zhubnete.

Pozor na stres a psychiku

Správná tělesná váha je možná jen tehdy, pokud jste v psychické pohodě. To zahrnuje nepříliš vysoké zatížení stresem nebo rozčilováním, ale také dostatečně kvalitní spánek.

Řekněte NE jednostranným dietám

Častou chybou zájemců o hubnutí je držení jednostranných diet, které jim možná pomůžou shodit pár kilo, ale rozhodí metabolismus ai organismus, kterému nedokážou dodat kvalitný výživu. Když dieta, tak v souladu s potřebami organismu a  s výhledem trvalého udržení správné tělesné váhy.