Hlavní výhody probiotik

magazinzeny.cz

Mikrooroganismy hrají v lidském těle důležitou roli. Ty, které mají pro naše tělo největší přínos, nazýváme probiotika. Nejběžnější variantou jsou odrůdy bifidobakterií a bakterie Lactid acid.

Roli probiotik objevil ruský vědec Eli Metchnikoff. Objevil pozitivní vliv těchto mikroorganismů na lidské tělo. On také udělal první experimenty ohledně efektu probiotik na střevní mikroflóru.

Probiotika působí v tenkém střevě podobně, jako farmaceutické složky, bez jakýchkoliv vedlejších účinky. Molekulární změny, které způsobují, se konají v buněčném povrchu, jež je běžnou funkcí tenkého střeva.

Probiotika mohou skvěle pomoci na některé dysfunkce vyprazdňování, kterými některé ženy trpí. Mají ovšem i velký přínos v posílení imunitního systému. Enzymy produkované probiotiky zvušují objem živin v lidském těle, jako je vitamín K, B, vápník, atd. Snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu. Probiotika ovšem mohou snížit i kožní potíže. Mohou nám tak vylepšit naší pleť.

Probiotika se zkrátka vyplatí zařadit do našeho jídelníčku. Lékárny nabízí probiotika i v tabletách, ale zdravý jogurt či smetana jsou tou nejlepší cestou.