Homeopatie jako alternativní možnost léčby pro děti

magazinzeny.cz

Máte často nemocné dítě a pomalu jiné léky než antibiotika neznáte? Vyzkoušejte homeopatickou léčbu! Najít dobrého homeopata není problém a my vám také poradíme, jak si můžete pomoci sami!

Homeopatie je velmi jemný a šetrný způsob léčby, při kterém se klade důraz na odstranění příčiny nemoci, nikoli pouze potlačení příznaků. Naopak ony příznaky či symptomy jsou velmi důležité pro volbu správného léku.

Při homeopatii se léčí podobné podobným – to znamená, že na kašel dostanete právě takový lék, který by vám v neředěném množství kašel způsobil. Homeopatické léky jsou silně naředěné přírodní látky, výtažky z rostlin, minerály, živočišné produkty nebo dokonce bakterie. Mnohé z těchto látek jsou ve svém neředěném stavu jedovaté. Vyrábějí se ve formě sladkých laktózových kuliček nebo také mastí, vodiček, tablet či alkoholových tinktur.

Většina mono i polykomponentů je volně dostupná v lékárnách. Některé léky ve vysokém ředění jsou pouze na doporučení homeopata. Nejčastěji používaná ředění jsou 5, 9, 15, 30 CH. Čím více je problém fyzického rázu, tím nižší ředění použijeme. U psychických příznaků používáme naopak vysoká ředění.

Homeopatické léky jsou výbornou a účinnou alternativní možností léčby při nejrůznějších zdravotních potížích, zvláště u dětí. Jsou bezpečné a vhodné naprosto pro každého, jak pro miminka, tak pro těhotné a kojící ženy, nemají absolutní žádné vedlejší účinky. Pokud se stav nemocného během léčby zhorší, je to pouze dočasné a znamená to, že lék byl zvolen správně a opravdu zabral. Vůbec nejtěžší je asi zvolit ten správný lék, ale pokud sáhnete vedle, vůbec nic vám nehrozí.

Výběr správného léku by měl být v rukou homeopata, ale i vy sami si můžete pomoci! Známé jsou i monokomponentní přípravky na běžná dětská onemocnění, chřipky, kašle, rýmy, bolesti zubů, alergie, bodnutí hmyzem či drobná poranění a úrazy. K informacím snadno přijdete na internetu, odborných kurzech či v knihách.

Léčit homeopaticky lze i novorozence, kojence…lék je možno rozpustit a podat s trochou čaje na lžičce nebo některé léky také existují ve formě čípků. Homepaticky se také úspěšně řeší nepříjemné vedlejší účinky očkování.