Interiér v severském stylu Nordic

magazinzeny.cz

 Slyšeli jste již o severském (nordic) stylu? Dal by se charakterizovat slovy – perfektní design, střízlivé barvy a funkčnost na prvním místě. V České republice se na tento styl specializuje internetový obchod Nordic Day.

Místnosti zařízené v severském stylu působí vzdušně, čistě a prostorně. Někomu se může zdát, že jsou strohé. Ale nebojte se, tak to není.

Jak zařídit interiér v severském stylu?

Základem je jednoduchost. V té je přece krása. V dnešní době jsou velmi populární otevřené prostory, které působí prostornějším a vzdušným dojmem. Ovšem ne všichni si mohou takové prostory dopřát. Pokud máte místnosti malé, pomůže, když je vymalujete na bílo. Zvolte i světlé vybavení pokojů.

Co podlaha? Nejvhodnější je podlaha dřevěná. Jestliže máte velké prostory, můžete zvolit tmavší odstín. Do malých pokojů dejte přednost podlahám světlým. Umístit na ně můžete také světlé designové koberce. Nábytek vybírejte takový, který má jednoduché tvary a čisté linie. Opět volte světlejší odstíny.

Ideální je, pokud máte doma dostatek přirozeného světla z venku, které k vám přichází přes velká okna, balkóny nebo zimní zahrady. Pokud máte světla málo, budete si muset poradit jinak. Třeba bodovými světly nebo lampami. Designové lampy v nordic stylu si zamilujete.

Pomyslnou třešničkou na dortu jsou bytové dekorace, které severskému stylu dodají ten správný šmrnc. Tady se můžete vydovádět v barevných kombinacích. Barevné doplňky interiér rozveselí a rozzáří. Stejně tak domov oživí třeba barevné kytky v bílých květináčcích.

Pro inspiraci se můžete podívat na stránky internetového obchodu Nordic Day, kde najdete i spoustu fotografií. Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte si útulný domov, kam se budete rádi vracet.

Placený reklamní článek